Adalet Bakan Yardımcısı Ramazan Can’ın görevde yükselme mülakatı için torpil yazışmaları kameralara yakalandı. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un, kürsüde “bağımsız ve adil” adaletten bahsettiği sırada Ramazan Can’ın torpil istekleriyle tek tek ilgilenmesi dikkatlerden kaçmadı.

Bugün Yargıtay binasında düzenlenen Adalet Akademisi programında Adalet Bakan Yardımcısı Ramazan Can’ın torpil yazışmaları kameralara yakalandı.

Ekranda AK Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın resminin olduğu cep telefonu elinden düşürmeyen Adalet Bakan Yardımcısı Ramazan Can, mülakat sınavında yükselmek isteyenlerin mesajları ile ilgilendi.

26 Ocak’ta Adalet Bakanlığın görevde yükselme mülakatına girecek bazı personel için gelen torpil istekleriyle tek tek ilgilenen Can, yapılacaklar için özel kalem müdürüne talimat verdi.

“Takip edeceğiz”

Can’ın bir mesaja “Abi notumuzu aldık takip edeceğiz inşallah” diye yanıt vermesi kameralardan kaçmadı.

Erdoğan'ı Kızdıran Demirtaş ve Kavala Sorusu: Başını Sallama, Ben dDmdik Duruyorum Erdoğan'ı Kızdıran Demirtaş ve Kavala Sorusu: Başını Sallama, Ben dDmdik Duruyorum

Cep telefonundaki yazışmalarının Fox Tv kameraları tarafından görüntülendiğinden habersiz olan Can’a torpil talebini iletenlerden biri de CHP’den AK Parti’ye geçen İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi oldu.

Adalet Bakan Yardımcısı Ramazan Can'ın ‘takipteyim’ diye cevaplayıp özel kalemine gönderdiği anlara ilişkin görüntülerin yer aldığı 'Skandalın belgesi' başlıklı özel haber şu şöyle;

Editör: Ahmet Kacır