Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı  Sinan Ateş’in 30 Aralık 2022’de Ankara’da sokak ortasında öldürülmesiyle ilgili soru işaretleri henüz giderildimedi.

Soruşturma kapsamında aralarında MHP’li yöneticilerin de olduğu 21 kişi tutuklu bulunuyor. Ateş ailesi de adalet aramaya devam ediyor.

Ankara'da 30 Aralık'ta öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş cinayeti hala aydınlatılmadı. Muhalefetten sorular ve tepkiler yükselmeye devam ederken iktidar kanadındaki sessizlik ise sürüyor. Türkiye, suikastın tüm sorumlularının yargılanmasını beklerken, Ateş'in ablası Selma Ateş, soruşturma sürecine ilişkin açıklamada bulundu.

"NAMUSLU GÖREVLİLER VAR

Cumhuriyet’ten Can Uğur'a konuşan Sinan Ateş'in ablası Selam Ateş, “Soruşturmayı kapatmaya çalıştıklarını aşikâr, bunu görüyoruz ama şimdiye kadar muvaffak olamadılar. Bu da şunun göstergesi bu ülkede hâlâ dürüst ve namuslu birçok devlet görevlisi var. Onların vicdanına güveniyorum. Adalet duygusundan taviz vermeyeceklerini düşünüyorum” dedi. 

"BİLGİLENDİRME GEREKLİ"

Selma Ateş resmi makamların kamuoyunu bilgilendirmesinin önemine işaret ederek, “Yetkililerin ve bakanlıkların belirli zamanlarda kamuoyunu bilgilendirecek açıklama yapmasını bekliyoruz. Yoksa kamuoyunun aklında hep soru işaretleri olacak” diye konuştu.

'KILAVUZ'UN ADAYLIĞI TÜRK MİLLETİNE SAYGISIZLIK'

Olcay Kılavuz’un MHP’den yeniden aday gösterilmesine ilişkin olarak Ateş, “Bu kadar itham varken bir de bu milletin vekili olmasına rağmen kamuoyunu aydınlatacak hiçbir açıklamada bulunmamıştır. Bu sessizliğin sebebi nedir? Topluma bir açıklama yapma gereği duymayan bu şahısın tekrar vekil adayı gösterilmesi büyük bir talihsizliktir. Türk milletine saygısızlıktır” yorumunu yaptı.

Selma Ateş, şu ifadeleri kullandı:

“Asla şunu unutmasınlar biz bu soruşturmanın kapatılmasına müsaade etmeyeceğiz. Türk milleti Sinan Ateş’i bağrına bastı ve onun arkasında duracaktır.” 

"KILAVUZ NEDEN SESSİZ?"

MHP’den yeniden aday gösterilen Olcay Kılavuz’a dair konuşan Selma Ateş, “Bu kadar itham varken bir de bu milletin vekili olmasına rağmen kamuoyunu aydınlatacak hiçbir açıklamada bulunmamıştır. Bu sessizliğin sebebi nedir? Topluma bir açıklama yapma gereği duymayan bu şahısın tekrar vekil adayı gösterilmesi büyük bir talihsizliktir. Türk milletine saygısızlıktır” diye konuştu.

Selma Ateş sözlerinin devamında şunları kaydetti:

“Biz aile olarak ilk günden beri kimseyi hedef göstermiyoruz bundan sonraki süreçte de göstermeyeceğiz. Yargıya güveniyoruz ama şunu da iyi bilmek gerekiyor ki bu milletin vekilinin bu topluma cevap zorunluluğu vardır.”