Seçim sürecinde sık sık bakanlar TOGG aracıyla gezerken şimdilerde ilginç bir gelişme yaşanıyor. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın TOGG’a taktırdığı 0012 kırmızı plakayı, Mercedes makam aracına taktı. 

Seçim sürecinde Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, TOGG’u makam aracı olarak kullanmıştı. Yeni Bakan Yılmaz Tunç ise Togg'u bırakarak Mercedes’e geçmesi dikkatlerden kaçmadı. 

Bekir Bozdağ seçimlerin ardından AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve TBMM Başkanvekili oldu.

TOGG YERİNE MERCEDES'İ TERCİH ETTİ

Bozdağ'ın koltuğuna oturan yeni Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ise 0012 kırmızı plakayı TOGG'tan sökerek, Mercedes makam otomobiline taktırdı. Bakan Tunç, Mercedes makam otomobilinin de yer aldığı fotoğrafı, “Bizleri şehir girişinde karşılama zahmetinde bulunan kıymetli Hemşehrilerimize yoğun ilgi ve alakaları için çok teşekkür ediyorum. Sizlerin sevgisine, güvenine layık olabilmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” ifadeleriyle paylaştı.

Milli Gazete'de yer alan habere göre, Memleketi Bartın'a yaptığı ziyareti sosyal medya platformu Twitter hesabından paylaşan yeni Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'un 0012 kırmızı plakalı Mercedes'in makam aracı olarak kullanıldığı görüldü.