İstanbul Seyrantepe'deki polis lojmanları, önce TOKİ'ye sonra Emlak Konut'a geçti. Değerli arazisi ranta açıldı ve lüks konutlar yapılması için ihaleyle bir firmaya verildi. Ortaya bu manzara çıktı...

AKP iktidarında İstanbul'da kamuya ait milyonlarca metrekare arazi ranta açıldı.

Özellikle polis ve askerlere ait şehir içinde kalmış lojman, eğitim merkezi, kışla gibi yapılar tek tek betona boğuldu. 

Bunların son örneği ise Türkiye'nin en değerli lokasyonlarından biri olan Beşiktaş - Şişli - Sarıyer hattının tam ortasında bulunan Seyrantepe Polis Lojmanları oldu.

Her biri 12 katlı olan ve yeşillikler içerisinde bulunan toplam 20 bloklu polis lojmanları önce TOKİ'ye devredildi. TOKİ, araziyi iştiraki Emlak Konut GYO'a sattı. Emlak Konut, proje inşa edilmesi için ihale düzenledi, ihaleyi DAP Yapı'nın iştiraki Eltes İnşaat kazandı. 

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne çok yakın mesafede bulunan alan toplam 51 bin 630 metrekare büyüklüğe sahip. 49 bin metrekaresi konut alanı, 2 bin 630 metrekaresi ticari alan olan arsada Yeni Levent adlı proje geliştirildi.

Galatasaray'ın stadına komşu olan ve bölgenin en değerli arazileri arasında gösterilen parsellerde inşaat faaliyetleri devam ediyor. 

Sözcü'de yer alan habere göre, Bir zamanlar yeşillikler içerisinde olan alanın betona boğulduğu görülüyor.

Proje kapsamında 967 adet konut ile 52 adet ticari ünite olmak üzere toplam 1019 bağımsız bölüm inşa ediliyor. 

Devletin Varlıklarını Satmak İçin Beş Koldan İhaleye Çıktılar Devletin Varlıklarını Satmak İçin Beş Koldan İhaleye Çıktılar