Manisa Yunusemre Belediyesi'ne milyonlarca lira harcanarak yaptırılan altın varaklı, şatafatlı makam odasının akıbeti belli oldu. Başkanlık koltuğunu AKP'den devralan CHP’li başkan Semih Balaban, altın varaklı mobilyalar ile şatafatlı aksesuarların satılacağını belirtti...

Manisa'nın Yunusemre ilçesi Belediye Başkanı CHP’li Semih Balaban, milyonlarca lira harcanarak yaptırılan altın varaklı ve abartılı aksesuarlı makam odasının değiştirileceğini açıkladı.

Metropol Araştırma Nisan 2024 Anketini Paylaştı: AK Parti'de Oy Kaybı Sürüyor, CHP Yükselişte Metropol Araştırma Nisan 2024 Anketini Paylaştı: AK Parti'de Oy Kaybı Sürüyor, CHP Yükselişte

Altın varaklı mobilyalar ile aksesuarların satılacağını belirten Balaban, “Bir milyar liranın üzerinde borç devraldık. Benim hayatım mütevazılık ile geçti. Düze çıkınca makam odasını da değiştireceğiz ama şu anda bir lira harcayamam’’ dedi.

10 yıl süreyle görevde kalan AKP'li eski başkan Mehmet Çerçi'nin yaptırdığı lüks makam odasına, yeni Belediye binası ile birlikte 2021 yılında 35 milyon lira harcanmıştı.

"BU ODA İÇİN BİR LİRA BİLE HARCAMAM"

Sözcü'den Yavuz Alatan'ın haberine göre, Ankara’da partisince düzenlenen yerel yönetimler toplantısına katılan Balaban yaptığı açıklamada “Makam odası bize uygun değil, lüks ve tarzımız da değil. Ama ilk işimiz makam odasını değiştirmek olamaz. Bu odayı değiştirmek için bir lira masraf yapamam. İleride düze çıkınca mütevazı bir hale getireceğiz” dedi ve şunları ekledi:

“Bir milyar liranın üzerinde borç devraldık. Düze çıkana kadar mevcut imkanlarla devam edeceğiz.

Belediye başkan yardımcılarımız bile makam aracı kullanmıyor, kendi araçlarıyla işe gelip gidiyor. Çok şişkin personel kadrosu ve bankamatik memurları da var.

Altı 6 ay içinde nefes alır duruma geliriz. Bizim hayatımız hep mütevazılıkla geçti, öyle yaşamaya da devam edeceğim.

Ama şu anda bu makam odasını yeniden düzenleyip masraf yapamam, bir lira harcayamam.

Bir müddet idare edeceğiz daha sonra mevcut mobilya ve aksesuarları satıp mütevazı bir makam odasına geçeceğim.”