Hayat pahalılığı konusunda tepki veren iktidara yakın bazı isimlere Nedim Şener de katıldı. Gazeteci yazar Nedim Şener, dün akşam Haber Global TV’de ekrana gelen Yüz Yüze programında Buket Aydın’ın sorularını cevapladı. Türkiye’nin genel gidişatıyla ilgili soruya cevap veren Nedim Şener dikkat çeken ifadeler kullandı.

'EKONOMİYİ YÖNETMEKTE BAŞARILI OLUNAMIYOR'

Ekonomide durumun nasıl toparlanabileceğini sorusuna cevap veren Nedim Şener, ekonomi düzenini yönetmekte çok başarılı olunamadığını savundu. Bu durumun nedenleri arasında içerideki unsurların ve bürokratların olduğunu ileri süren Nedim Şener, “Peki biz hayvancılığa neden önem veremiyoruz? 2-3 yıl içinde hayvancılık çok rahatlıkla toparlanabilecek. Et fiyatları neredeyse yüzde 50’ye bile indirebileceğiniz bir imkan varken bunun niye planlanması yapılmıyor. Bugün hükümet yetkililerinin de çokça söylediği, boş bulduğunuz her yere ekin denilen düşünceyi neden bundan bir yıl önce geliştiremedik? Tarım Bakanlığı bu konularda önlem alabilirdi.” dedi.

İNSANLAR HAKİKATEN TEPKİ GÖSTERİYOR

Nedim Şener, ekonomideki gidişatın bürokratlardan kaynaklandığını ileri sürerek, görevden alınan Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü’nün açıklamalarına tepki gösterdi. Şener, “Bazı bürokratların yaptığı açıklamalar insanların geçimleri ile ilgili çok ciddi kırılganlıklar yaratıyor. Duygusal olarak da kırılganlık yaratıyor ve insanlar hakikaten bu kadar tepki gösteriyor işte en son et süt kurumunun başındaki bürokratın yaptığı gibi görevden alındı. Ama keşke o noktaya gelmeden olsaydı.” diye konuştu.

25 LİRAYA DOMATES Mİ OLUR, İÇİME SİNDİREMİYORUM

Pazara gittiğini söyleyen Nedim Şener, “25 liraya domates olur mu? Ben almadım. Alamadım değil, almadım çünkü yani ben onu yani o fiyattan domates tüketmek benim bir yurttaş olarak içime sinmiyor.” dedi.

Araya giren Buket Aydın’a Şener’e “Domates yemiyor musunuz?” diye sorunca Şener, “Şu anda almıyorum.” cevabını verdi.