14 Mayıs'ta ilk tur seçimlerde “Cehennemin kapılarını kapatacağız” diyen ve 100 bin imza toplayarak Cumhurbaşkanı adayı olan ancak kendisini destekleyenleri şoke eden bir kararla ikinci turda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı destekleyen Sinan Oğan'ın 30 milyonluk bir malikane aldığı iddia edildi.

Önce yeni araba iddiasıyla adı anılmıştı şimdi malikaneyle. Seçim sonrası bakanlık alacak iddiasıyla gündeme gelen Sinan Oğan malikane mi aldı?

“Ne domuz bağı, ne Kandil dağı” diyerek Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı’na karşı ATA İttifakı’nın adayı olarak ortaya çıkan Sinan Oğan, ikinci turda Tayyip Erdoğan’ı desteklemesi sonucu seçmenden büyük tepki görmüştü.

Seçim sonrası sessizliğiyle dikkat çeken Oğan, son olarak 6 milyon değerindeki araçla gündeme geldi.

TAM 30 MİLYONLUK MALİKANE

Veryansın TV'nin haberine göre, Sinan Oğan, yaklaşık 10 gün önce, 30 milyon değerinde müştemilatlı bir malikane aldı.

7 dönümlük arsa ve 800 m2’den oluşan malikane, Ankara ’nın Gölbaşı ilçesine bağlı İncek semtinin Tulumtaş mahallesinde bulunuyor.

12 MİLYONLUK ARAÇ TARTIŞMASI

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, “Sinan Oğan seçimlerden sonra arabasını değiştirdi. 12 milyon liralık bir Alman arabasına biniyor artık” iddiasında bulunmuştu.

Oğan, Zeyrek’e verdiği yanıtta aracın 6 milyon Lira olduğunu belirterek, “Bırakın 12 milyonu, 10 milyona, hatta 9 milyona ve hatta 8 milyona satmaya hazırım.” ifadelerini kullanmıştı.