Interpol'ün kırmızı bültenle arandığı, Belçika’da ülke genelinde uyuşturucu dağıtımı organize eden örgüt elebaşı İngiliz uyruklu Mohammed Zakir Mıah, İstanbul Büyükçekmece’de; yine kırmızı bültenle aranan, Vietnam’da ağır yaralama suçundan sorumlu Çin uyruklu Chen Xuefeng İstanbul Bağcılar’da, düzenlenen yakalandı.

Prof. Dr. Uğur Emek Hesapladı: Elektrik Zammı Enflasyonu Zıplatacak Prof. Dr. Uğur Emek Hesapladı: Elektrik Zammı Enflasyonu Zıplatacak

İçişleri Bakanı Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İnterpol tarafından kırmızı bültenle aranan ve Belçika’da ülke genelinde uyuşturucu dağıtımını organize eden örgüt elebaşı İngiliz uyruklu Mohammed Zakir Mıah’ın İstanbul Büyükçekmece’de, kırmızı bültenle Vietnam’da ağır yaralama suçuyla aranan Çin uyruklu Chen Xuefeng’ın ise İstanbul Bağcılar’da düzenlenen“Kafes-20” operasyonlarıyla yakalandıklarını bildirdi.

Bakan Yerlikaya, şu bilgileri verdi:

"Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; hangi büyüklükte olursa olsun, hangi bülten ile aranırsa aransın, halkımızın huzurunu kaçıran ulusal ve uluslararası organize suç örgütlerine, zehir tacirlerine ve çetelere nefes aldırmayacağız. İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele, İstihbarat ve Göçmen Kaçakçılığı ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüklerince yapılan müşterek çalışmalar sonucu, İnterpol tarafından çıkarılan kırmızı bülten ile aranan 2 kişi İstanbul’da yakalandı. Haklarında İnterpol tarafından kırmızı bülten çıkarılan Mohammed Zakir Mıah Büyükçekmece’de ve Chen Xuefeng ise Bağcılar’da yapılan Kafes-20 operasyonlarıyla kıskıvrak yakalandı. Chen Xuefeng’in Vietnam’a iade işlemleri tamamlandı."

Kaynak: Karar

Editör: Ahmet Kacır