Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün, 'Seçim Beyannamesi Toplantısı'nda açıklamış olduğu, "Mülakatı kaldıracağız" açıklamasına Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı CHP lideri Kılıçdaroğlu tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, "Benim projelerimi artık sadece konuşabilirsin, imza attığın bu rezaletleri ben düzelteceğim" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Toplantıda partisinin vaatlerini duyuran Erdoğan, kamuda işe alımlarda mülakatın kaldırılacağını ifade etti. Erdoğan'ın açıklamalarının ardından Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabı Twitter'dan cevap verdi. Kılıçdaroğlu, Benim projelerimi artık sadece konuşabilirsin, imza attığın bu rezaletleri ben düzelteceğim" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şöyle;

"Önce mülakatla torpille bütün gençleri sakatla, sonra seçime sayılı gün kala, benim projelerimle kendi yaptığın rezaleti kaldırma sözü ver. Erdoğan, benim projelerimi artık sadece konuşabilirsin, imza attığın bu rezaletleri ben düzelteceğim."