CHP lideri Kılıçdaroğlu, Kızılay'ın Kahramanmaraş merkezli depremlerin ilk günlerinde Ahbap ve TEB'e çadır satmasına Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleriyle tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından Erdoğan'a göndermede bulunarak "Erdoğan Kızılay ile ilgili depremzedelere hakaret ediyordun. Sahi sen ne diyordun…" ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kızılay’ın Kahramanmaraş merkezli depremlerin ilk günlerinde Haluk Levent'in kurucusu olduğu Ahbap’a 46 milyon lira karşılığında çadır satmasına sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, paylaşımında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a göndermede bulunarak kendi sözlerini hatırlattı.

Erdoğan'ın Kızılay'ın eksiklerini eleştirenlere karşı kullandığı "Terbiyesiz terbiyesizliğini bırakmaz. İşte çıkmış bir tanesi 'Kızılay nerede? Ne çadırını, ne yemeğini görmedik' diyor. Be ahlaksız, be namussuz, be adi..." sözlerinin yer aldığı videoyu paylaşan Kılıçdaroğlu, “Erdoğan Kızılay ile ilgili depremzedelere hakaret ediyordun. Sahi sen ne diyordun…” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun paylaşımı şu şekilde:

“Erdoğan Kızılay ile ilgili depremzedelere hakaret ediyordun. Sahi sen ne diyordun…”

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "Terbiyesiz terbiyesizliği bırakmaz, birisi çıkmış 'Kızılay nerede? Ne çadırını, ne yemeğini görmedik' diyor; be ahlaksız, be namussuz, be adi, günde yaklaşık 2 buçuk milyon insana Kızılay yemeğini ulaştırıyor, böyle vicdansızlık olur mu?" demişti.