CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ortak cumhurbaşkanı adayı açıklanmasının beklendiği 2 Mart zirvesi öncesinde bir araya geldi. İki genel başkan arasındaki görüşmede, rahatsızlıklara neden olan konuların büyük oranda çözüldüğü öğrenildi. Kılıçdaroğlu’nun kurmaylarına ‘Görüşme son derece olumlu geçti’ dediği bildirildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bugün bir araya geldi.

Kılıçdaroğlu-Akşener görüşmesi, CHP Merkez Yönetim Kurulu toplantısı öncesi gerçekleşti.

Muhalefet kulislerinden edinilen bilgiye göre, iki genel başkan arasındaki görüşmede, rahatsızlıklara neden olan konuların büyük oranda çözüldüğü öğrenildi.

Kılıçdaroğlu’nun kurmaylarına “Görüşme son derece olumlu geçti, rahatsızlıklara neden olan konular çözüldü” dediği bildirildi.

İki liderin görüşmesi yaklaşık 2 saat sürdü.

KILIÇDAROĞLU PARTİSİNDEN TAM YETKİ ALMIŞTI

CHP’de hem milletvekilleri hem de Parti Meclisi üyeleri ile bir araya gelen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayını belirleme görüşmeleri öncesinde partililerden tam yetki almıştı.

Toplantının ardından CHP Sözcüsü Faik Öztrak tarafından yapılan açıklamada, “Parti Meclisimiz, cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda, bundan sonra yürütülecek tüm süreçlerde, Parti Meclisimiz adına karar alma konusunda Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na oy birliğiyle tam yetki vermiştir” ifadelerine yer vermişti.

Son düzlükteyiz, adaylık bugün yarın konuşulacaktır

Görüşme öncesinde İyi Parti’den kritik bir açıklama geldi. İyi Parti Genel Başkan Başdanışmanı Buğra Kavuncu, adaylık konusu ile ilgili “Artık son düzlükteyiz. Bugün, yarın konuşulacaktır” dedi.

Altılı masanın Saadet Partisi ev sahipliğinde 2 Mart’da düzenleyeceği toplantı öncesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bir araya gelme kararı aldı. İki liderin görüşmesi bugün CHP’de saat 13.00’te başlayacak Merkez Yürütme Kurulu toplantısı öncesinde gerçekleşti.

Yaklaşık iki saat süren görüşme öncesinde Akşener de partisinin yetkili kurulları ile bazı toplantılar yaptı. Kılıçdaroğlu ile Akşener’in 2 Mart’taki toplantıya ilişkin görüş alışverişinde bulunduğu belirtildi.

Görüşmede masaya adaylık konusunun gelip gelmeyeceğine ilişkin T24’ün sorusunu yanıtlayan İyi Parti Genel Başkan Başdanışmanı Buğra Kavuncu, önceliğin seçimin kazanılması olduğunu vurgulayarak şu ifadeleri kullandı:

Artık son düzlükteyiz. Bu konu bugün, yarın konuşulacaktır. Öncelik ne yapıp edip, seçimi almak. Bu seçimin alınması meselesi her kurumun, herkesin önündedir. Bugünkü görüşme de bu anlamda çok olumludur. Fikirler tartışılır, konuşulur. Ancak altılı masa kararını verdikten sonra tam bir irade olacağına ve herkesin, adayın arkasında canla başla çalışacağına eminim.

Birgün, T24