İşgalci İsrail'in 38 günden fazla süredir devam eden saldırıları büyük bir insani krize neden oluyor.

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın 7 Ekim'de başlattığı Aksa Tufanı Operasyonu'nun ardından İsrail,  Gazze'deki sivil nüfusu hedef alarak hastaneler, okullar, camiler ve basın kurumlarını bombalıyor. Bu süreçte siviller, kadınlar, çocuklar, gençler ve yaşlılar da dahil olmak üzere ölümle yüz yüze kalıyor.

SİYONİST İSRAİL FOSFOR BOMBASI KULLANIYOR

Saldırılarda İsrail, fosfor bombaları dahil olmak üzere ağır silahlar kullanarak sivilleri ve yerleşim yerlerini hedef alıyor. İsrail, yeraltı tünellerini bulma bahanesiyle neredeyse her yeri bombalıyor ve bu nedenle Gazze'deki konutlar hızla yıkılıyor. Bu, Gazze'deki hayatta kalan Filistinlilerin barınma koşullarını daha da kötüleştiriyor.

İLETİŞİM HATLARI KESİLDİ

Ayrıca, İsrail gıda, su ve ilaç tedarikini kısıtlıyor ve Gazze'deki iletişimi keserek ambulans sistemini etkisiz hale getiriyor. Dünya Sağlık Örgütü, iletişim kesintisi ve sivillere yönelik bombardıman nedeniyle endişeli olduklarını  ifade  etti. 

HER 10 DAKİKADA BİR 1 FİLİSTİNLİ ÇOCUK ÖLÜYOR

Gazze'deki  Filistin Sağlık Bakanlığı'na göre, İsrail'in saldırıları sonucu binlerce Filistinli öldü ve on binlercesi  yaralandı. Gazze'deki evlerin yarısı yıkıldı ve nüfusun büyük bir kısmı yerinden edildi. İşgalci İsrail'in saldırılarında 55 cami ve 7 kilise, 220 okul  hasar gördü. Ayrıca her 10 dakikada bir  Filistinli 1 çocuk katlediliyor. 

İran Lideri Reisi'nin Öldüğü Helikopter Kazasını Analiz Ettiler: Mayday Çağrısı Detayı İran Lideri Reisi'nin Öldüğü Helikopter Kazasını Analiz Ettiler: Mayday Çağrısı Detayı

Kaynak: Milli Gazete

Editör: Ahmet Kacır