CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik suikast iddialarına dair konuştu. Halk TV yayınına katılan Özgür Özel, “Kılıçdaroğlu’na suikast duyumları alıyoruz.” dedi.

3 gün önce Halk TV canlı yayınına katılan Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı Alaattin Aldemir 'duyumlarım var' diyerek 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik 'suikast hazırlığı var' iddiasında bulunmuştu.

Alaattin Aldemir, “Bir mafya grubu üzerinden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na hamle yapılacağıyla ilgili duyumlarım var.” açıklamasında bulunmuştu.

SUİKAST DUYUMLARI GELİYOR

Bugün Halk TV canlı yayınında ‘suikast iddiası’ sorusuna cevap veren Özgür Özel, “Geliyor suikast duyumları. Koruma sayımızda bir artış yok, Kılıçdaroğlu'nun böyle bir talebi de yok. Kendisi normal kendi makam aracını kullanıyor. Ama tabii durum ciddi. Bir bakanın makam zırhlı aracını yolladılar Kılıçdaroğlu kabul etmedi. Bu tehditler aslında seçimi bir korku iklimine taşımaya yönelik.” dedi.

BİR BAKAN'IN ZIRHLI MAKAM ARACINI YOLLADILAR

Özgür Özel’in söz konusu açıklaması şöyle:

“Sahada 54 arkadaşımız görev yapıyor. Geliyor suikast duyumları. Koruma sayımızda bir artış yok, Kılıçdaroğlu'nun böyle bir talebi de yok. Kendisi normal kendi makam aracını kullanıyor. Ama tabii durum ciddi. Zırhlı araç yolladılar Kılıçdaroğlu kabul etmedi. Bu tehditler aslında seçimi bir korku iklimine taşımaya yönelik. Arkası boş mu çıkar? Artvin Şavşat'ta konvoyumuza ateş açılmıştı. Adalet Yürüyüşü sırasında bir saldırı oldu. Ankara Çubuk'ta çıplak ellerle öldürmek istediler. içine girdiği evi yakın dediler. Bunların bir tanesi bile cezaevine girmedi. Bize gelen istihbaratların yetkililerde olmaması mümkün değil. Emniyet Genel Müdürlüğü'ndeki yetkililere güveniyoruz. Zafiyet bunların yönetimine Soylu'ya verip bunların siyasete alet ediliyor olması. Ne yaparlarsa yapsınlar asla korkmuyoruz. Korku iklimine dönüştürmeye çalışanlara karşı bu seçimi bahar iklimiyle yaşamayı, baharların geleceğini hatırlatıyoruz. İstanbul'a nasıl bahar geldiyse Türkiye'ye de bahar gelecek.”