KKTC’nin Siyonistlerce işgal edilmesi sürecinde başrolü Chabad oynuyor. Kıbrıs’ta, yabancıların taşınmaz mal alımında bulunmasına dair organizasyonlar takip edildiğinde oklar Chabad’a çıkıyor. Chabad, Kıbrıs’taki Siyonistleri bir araya getiren oluşum olarak tarif edilirken, söz konusu oluşum, işgal mekanizmasının en tepesinde yer alıyor.  “KKTC Hahambaşısı” olarak tanıtılan Chaim Azimov’un başını çektiği Chabad’ın, mercek altına alınması büyük önem arz ediyor.

EVYAD’DAN CHABAD AÇIKLAMASI

Evrensel Yaşam Hakları Derneği (EVYAD) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Nurçin İncirli, geçtiğimiz günlerde, Chabad’ın Kıbrıs’taki faaliyetlerine dair çok önemli açıklamalarda bulundu. İncirli tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Kıbrıs toplumunun geleceğinden endişe duyan bir sivil toplum örgütü olarak, KKTC’de uzun süredir yabancıların devam eden taşınmaz mal alımına ilişkin duyulan rahatsızlıklara karşı bu konuyu kamuoyu ile paylaşmaya karar verdik” ifadeleri kullanıldı.

OKLAR CHABAD’I GÖSTERİYOR

EVYAD Başkanı Nurçin İncirli, Kıbrıs’taki taşınmaz mal alımlarındaki okların Chabad’ı işaret ettiğini belirtti. İncirli, “Taşınmazların çoğu, Güney Kıbrıs’ta 2004 yılında faaliyete geçen ve 2008 yılından itibaren de Cafer No: 4 Karaoğlanoğlu / GİRNE adresinde,  “Kuzey Kıbrıs Chabad Yahudi Merkezi” yazılı iki katlı bir villada görev yapan sözde ‘haham’ unvanını kullanan Chabad örgüt mensubu olan Chaim Azimov tarafından organize edilmektedir. Ve bu kişi KKTC’de 2008 yılından itibaren, Girne’de izinsiz faaliyette bulunarak açık havada dahi sapkın törenler yapmaktadır” dedi.

Kaynak:Milli Gazete /  Bekir Şirin