İnşaat alanında toplanan hak sahibi yaklaşık 150 kişi, konutlarının tamamlanarak teslim edilmesini istedi. Eyleme katılan İbrahim Akveren, "Yani milletvekilleri seçimden önce hepsi söz verdi. Boy boy resimler çektirdiler, buraları gezdiler. Şimdi hiç kimse ilgilenmiyor" dedi.

Çorum Slimkent’te 6 yıldır yapımı devam eden ve hak sahiplerine bir türlü teslim edilemeyen konutlar için, hak sahipleri inşaat önünde eylem yaparak tepkilerini dile getirdi. Eyleme katılan Şaban Tetik, "AKP Yusuf Ahlatcı milletvekilimiz söz verdi, temmuz ayında teslim edilecek diye. Aynı şekilde biz de bekliyoruz yani. Temmuz ayında olmazsa da hiç olmazsa ağustos ayında olsun. Yani bu geri kalan çevre düzenlemesi önümüzdeki günlerde de yapılır. Yani biz kirada oturuyoruz, şimdi ev sahiplerimiz çok zam yaptı" diye konuştu.

"BU AY EVE ÇIKMAZSAM ÇADIR KURACAĞIM"

Eyleme katılan Melek Başkaya ise şunları söyledi: "6 senedir bekliyorum. Geçen gün köye gittim, geldim. Ev sahibi elektriğimi, suyumu doğal gazımı, hepsini kesmiş. Vallahi bir hafta uğraştım, 2 bin 500 lira para harcadım, zorla açtırdım ama ben dün yine yazdım, ‘hani bizim evler’ diye. ‘Şu gün teslim edeceğiz’ diyorlar ‘bugün teslim edeceğiz’ diyorlar, teslim etmiyorlar. Ben parasını yatırmışım, peşinatını, taksitini de. Ben buraya kaydolalı 6 yıl oldu. Peşinatını yatıralı da 3 sene oldu. Zemin kat 1 numara hiçbir şey demediler. Bana 10 tane kâğıt imzalattı banka. Dosyalarımı verdim, parasını yatırdım. Kredi çekip yatırdım. Kredi borcumu daha ödemedim. Para hâlâ ödüyorum. Daha benim ev teslim olacak. Ev sahibi ile ben her gün kavgalıyım. Bu ay çıkmazsam çadır kuracağım."

"EVLER ÇÜRÜYECEK, HARABE OLACAK"

Eyleme katılan diğer bir vatandaş İbrahim Akveren ise şunları söyledi: "Ben yıllardır TOKİ’ye de yazıyorum CİMER'e de yazıyorum. Hepsinden bazen yüzde 79 tamamlandı, bazen yüzde 84 tamamlandı gelen cevap. Bir de teslime hazırlık. Geçen yine yazdım yüzde 84 oldu teslime hazırlıkta. Yani milletvekilleri seçimden önce hepsi söz verdi. Basında da çıktı. Boy boy resimler çektirdiler, buraları gezdiler. Şimdi hiç kimse ilgilenmiyor. Cumhurbaşkanı falan geldiğinde buraları süslüyorlar. Cumhurbaşkanı havadan dolaşıyor, görüyor ve 'TOKİ yapıyoruz' diyor ve gerisiyle ilgilenmiyorlar. Yani yıllardır bu böyle. Evi artık teslim etsinler, yazık. Yoksa evler kendi halinde çürüyecek, harabe olacak." (ANKA)