Ankara Kasaplar Odası Başkanı Fazlı Yalçındağ, yaşanan skandala isyan ederek, Tarım ve Orman Bakanlığından konuyla ilgili açıklama istedi.

CarrefourSa’da, FÜMECİ markanın “dana bacon” olarak satışa sunduğu dana eti için “Domuz eti ve yağı içermez” ibaresinin bulunması, yaşanan trajikomik durumu gözler önüne serdi. Etin daha uzun süre içinde tüketilmesi için tütsüleme işleminden geçerek hazırlanan ete, füme et deniyor. Domuzun sırt, karın veya döşünden elde edilen kürlenmiş ete ise bacon deniyor. FÜMECİ adlı markanın, dana etini DANA BACON olarak satışa sunması, yaşanan aymazlığı gözler önüne seriyor.

ANKARA KASAPLAR ODASI: “TARIM BAKANLIĞINDAN AÇIKLAMA BEKLİYORUM”

Ankara Kasaplar Odası Başkanı Fazlı Yalçındağ, FÜMECİ adlı markanın domuz pastırması ismini kullanarak satışa sunduğu dana eti ile ilgili olarak Tarım ve Orman Bakanlığından bir açıklama istedi. CarrefourSa’nın bir mağazasının et reyonunda gördüğü ürün hakkında vatandaşı dikkatli davranmaya çağıran Yalçındağ, Millî Gazete’ye yaptığı değerlendirmede, tepkisinin içerikle alakalı olmadığını kaydetti. “Sattığınız dana etine ne münasebet efendim, domuz etinin ismini kullanıyorsunuz?” tepkisinde bulunan Yalçındağ, yabancı hayranlığından dolayı toplumun belli hassasiyetlerinin göz ardı edilmesini kabul etmelerinin mümkün olmadığını bildirdi.

Türkiye’nin önde gelen zincir marketlerinden CarrefourSa’da FÜMECİ markanın ‘Dana Bacon’ olarak satışa sunduğu dana eti tepkilere neden oldu. Domuz pastırması olan BACON isminin dana etinde kullanılması domuz hayranlığını gözler önüne sererken, halkın duyarlılıklarına karşı sinsi bir saldırı olarak değerlendirildi.

DANAYI DOMUZ DİYE SATIŞA SUNDULAR, “İÇERİĞİNDE DE DOMUZ ETİ YOKTUR” DEDİLER!

CarrefourSa’da, FÜMECİ markanın ‘Dana Bacon’ olarak satışa sunduğu dana etinin içeriğinde de ‘domuz eti ve yağı içermez’ ibaresinin bulunması yaşanan trajikomik durumu gözler önüne serdi.

TCMB'nin Aldığı Faiz Kararını Özgür Demirtaş Yorumladı: 'Daha Çok Yolumuz Var' TCMB'nin Aldığı Faiz Kararını Özgür Demirtaş Yorumladı: 'Daha Çok Yolumuz Var'

ANKARA KASAPLAR ODASI: “TARIM BAKANLIĞINDAN AÇIKLAMA BEKLİYORUM”

Ankara Kasaplar Odası Başkanı Fazlı Yalçındağ, FÜMECİ markanın domuz pastırması ismini kullanarak satışa sunduğu dana eti ile ilgili olarak Tarım ve Orman Bakanlığından bir açıklama istedi. CarrefourSa’nın bir mağazasının et reyonunda gördüğü ürün hakkında vatandaşı dikkatli davranmaya çağıran Yalçındağ, Millî Gazete’ye yaptığı değerlendirmede, tepkisinin içerikle alakalı olmadığını kaydetti. “Sattığınız dana etine ne münasebet efendim, domuz etinin ismini kullanıyorsunuz?” tepkisinde bulunan Yalçındağ, yabancı hayranlığından dolayı toplumun belli hassasiyetlerinin göz ardı edilmesini kabul etmelerinin mümkün olmadığını bildirdi.

GELENEKSEL ÜRÜNÜMÜZÜ DOMUZ İLE YAN YANA GETİRDİLER

Milli Gazete'den Saadettin İnan'ın haberine göre, Bizim geleneksel bir ürünümüz olan Füme isminin domuz eti ismi ile yan yana kullanılmasının toplumsal değerlerin nasıl erezyona uğradığını da ortaya koyduğunu dile getiren Yalçındağ, “Söz konusu bu eti satışa sunan arkadaşlara tavsiyemiz, sırf birkaç turiste şirin görüneceğiz diye böyle bir yola başvurmalarına gerek yok. Bize yakışan birçok isim var, bu isimler üzerinden marka oluşturabilirler” dedi. Tarım ve Orman Bakanlığından da bu konuda bir açıklama beklediklerini dile getiren Yalçındağ, “Tarım ve Orman Bakanlığından dana, domuz adı altında üretilen, satılan bu ürün hakkında açıklama bekliyorum” diye konuştu. Etin daha uzun süre içinde tüketilmesi için tütsüleme işleminden geçerek hazırlanan ete, füme et deniyor. Domuzun sırt, karın veya döşünden elde edilen kürlenmiş ete ise Bacon deniyor. FÜMECİ markanın dana etini DANA BACON olarak satışa sunması yaşanan aymazlığı gözler önüne seriyor.