Türkiye, 6 Şubat sabahı kara güne uyandı. Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 şiddetindeki depremde 80 saat geride kalırken 10 ilde arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Asrın felaketinde can kaybı sayısı 16 bini aşarken kara kışta yaşanan ikinci depremden en çok etkilenen Hatay, toz dumana karıştı. Drone ile havadan görüntülenen Antakya hayalet şehre dönmüş vaziyette...

Türkiye, Pazarcık'ta 7,7 ve Elbistan'da 7,6 şiddetindeki peş peşe yaşanan ve 10 ili vuran Kahramanmaraş depremleri sonrası 4. alarma geçti.

Yaklaşık 110 bin kilometrekare alanı etkileyen bu depremler çok sayıda can kaybına ve yaralanmalara neden oldu.

ASRIN FELAKETİNDE CAN KAYBI KATLANIYOR

Yaşadığımız bu büyük afette göçük veya yıkım sonucu an itibarıyla 16 bin 170 kişi hayatını kaybetti, 64 bin 194 kişi yaralandı.

Büyük felaketin yaralarını sarmak için tüm Türkiye dört bir koldan seferber olurken kış mevsimi nedeniyle şartlar bir hayli zorlaşıyor.

HATAY HAYALET ŞEHRE DÖNDÜ

Depremden en çok etkilenen illerden biri de Hatay oldu. Büyük afette çöken binalarda arama kurtarma çalışmaları devam ederken drone ile havadan görüntülenen Antakya'da yıkımın büyüklüğü kahretti. Görüntülerde çöken binaların yanındaki evlerin de hasar aldığı görülürken kentte neredeyse yıkılmayan evin olmadığı dikkat çekti..