Eski Ankara Büyükşehir Belediye başkanı Melih Gökçek'in A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın Avrupa şampiyonluğu sonrası sosyal medyadan yaptığı paylaşımın ardından spor spikeri Güntekin Onay'dan çok sert bir tepki geldi.

Eski  Ankara  Büyükşehir Belediye Başkanı  Melih Gökçek 2023 Avrupa Voleybol Şampiyonası final maçı sonrası "Bayanlar Türk Milli Voleybol Takımı'nın Avrupa Şampiyonluğunu tebrik ediyorum… Türk sporuna son on senedir sayın cumhurbaşkanımızın katkıları dolayısıyla hemen her branşta gelen şampiyonluklar dolayısıyla sayın cumhurbaşkanımıza çok şey borçluyuz… NOT: Ebrar konusunda tek geri adımımız yoktur biline… Sultan Abdülhamid'e laf eden Tanzimat artıklarının milli takımda yeri olmamalı." şeklinde bir tweet attı.

beIN Sports'ta görev yapan yorumcu ve moderatör Güntekin Onay ise Gökçek'in paylaşımına kendi sosyal medya hesabı üzerinden çok sert bir şekilde cevap verdi.

İşte Onay'ın ifadeleri;

"CİDDİYE ALMAYIN"

''Türkiye'nin bence en az %97-98'i voleybolcu kızlarımızın başarısı ile mutlu ve gurur duyuyor! Gerek yok polemiğe, ciddiye almayın 3-5 müptezeli, cahili! Şampiyonluğu kutlayın!"

"SENDEN KORKAN SENİN GİBİ OLSUN"

"Melih Gökçek! Senin de ne iş yaptığın? Nasıl para kazandığın belli değil! Yolsuzluk iddiaları tavan yapmış! Sen ne iş yapıyorsun da böyle bir servetin var? Kamuoyuna bi açıklarsan çok mutlu olacağız? Hadi bekliyoruz! Senden korkan da senin gibi olsun, hadi yaz! Nasıl zengin oldun? Sen kimsin? Bu ülke senden tiksiniyor! Vatandaş olarak ben de tiksiniyorum! Kimse bu vatandaşın hakkını gasp edemez."

"BU ÜLKEDE ADALET DEVRİMİ OLUR"

"Bana yakın arkadaşlarım mesaj atıyor "Aman dikkat et" diye! Melih Gökçek yüzünden dikkat edeceksem zaten hepimiz yoluna gelmişizdir. Melih Gökçek beni hapise gönderirse bu ülkede adalet devrimi olur."

"SES ETME ARTIK"

"Lütfen bu ülkenin emekçisini, memurunu, garibanını biraz düşünüyorsan ses etme artık! Yeter, Sayın Gökçek!"

Kaynak:Milli Gazete