Gazeteci Yazar Fehmi Koru bugün kaleme aldığı yazısında Fehmi Koru bugün kaleme aldığı yazısında iki önemli bilgisini paylaştı.

Koru yazısında medya da milletvekili  olmak adına görevinden istifa eden kişilere yönelik araştırma yaptığını belirterek "Bu sabah ilk işim 'Üst düzey memurlardan kimler adaylık için başvurmuş?' sorusuna haber mecralarında cevap aramak oldu. Gazeteler ve internet sitelerinde konuya ilişkin tek bir haber bulamadım." ifadelerini kullandı.

Taha Akyol: ''Herkese Soruyorum, Neden Başaramadık?'' Türkiye Neden Başaramadı? Taha Akyol: ''Herkese Soruyorum, Neden Başaramadık?'' Türkiye Neden Başaramadı?

 Konu ile ilgili bilgi almak için bürokrasiyi yakından tanıyan bir dostunu aradığını dile getiren Koru aldığı dikkat çeken bilgileri şu ifadeler ile paylaştı:

"DOKUNULMAZLIK KAZANMAK İÇİN..."

Merakımı gidermek için, milletvekili olmaya niyetlilerle ilgili bilgisini almak amacıyla bürokrasiyi yakından tanıyan bir dostuma dün ulaştım. Verebildiği tek isim, yerel düzeyde politika yapan bir tanıdığına aitti. “Bürokraside ilerlemek için değil ama dokunulmazlık kazanmak için istifa edenler ile muhalefet partilerine başvurmak üzere görevini bırakanlar olmuştur” diyen de o dostum oldu.
İsimler paylaşılınca ona da bakarız.

"MEHMET ŞİMÇEK KONUŞULUYOR"

Son zamanlarda, geçmişte başarılı bulunan bir eski bakanın, yurtdışındaki yüksek maaşlı görevini bırakarak,  Cumhur İttifakı’nın göstereceği adayın yardımcısı olarak ilan edileceği yaygın biçimde konuşuluyor.
Mehmet Şimşek’in…
En son dün Reuters haber ajansı da yaygın söylentiyi yerli-yabancı abonelerine güçlü bir ihtimal olarak duyurdu.
AK Parti'de aynı hükümetlerde birlikte bakan veya Meclis’te aynı sıralarda milletvekili olarak görev yaptığı arkadaşlarının çekirdek kadrosunu teşkil ettiği iki partiden kuruculuk teklifi geldiğinde, çalıştığı yabancı firmaya iki yıllık bağlantısı bulunduğu gerekçesiyle, Mehmet Şimşek’in olumlu cevap vermediğini biliyordum.
Acaba o süre bitmiş ve teklif cumhurbaşkanlığı yardımcılığı gibi cazip bir makam için olunca kabul etmiş midir?
Öyle birini o konumda iş dünyası görmek istiyormuş.
Şimşek’e cumhurbaşkanı yardımcılığı teklifi konusunda gerçek ne olabilir?
Öğrendiğim şu: Soranlara, “Bana öyle bir teklif ileten olmadı” cevabını veriyormuş Mehmet Şimşek…
“Teklif gelirse olumlu cevap verir mi?” sorumun cevabını ise alamadım.