Faiz oranlarının artırılmasında en büyük nedenlerden biri olan kur korumalı mevduat hesapları olmuştu. Faiz oranlarının artmasıyla KKM'den çıkış, banka faizine geçiş başladı. Hükümetin ekonomik yanlışları nedeniyle halkın üzerinden büyük rant elde ediliyor.

Geçtiğimiz hafta OVP açıklanmasıyla birlikte artan faiz oranları ülke gündemine bomba gibi düştü. Hükümetin yapmış olduğu hatalı ekonomik hamlelerin bedeli halka yüklenmekten hiç geri durulmuyor. Türk lirasının değer kaybı ve alım gücünün buna oranla düşmesi nedeniyle zorluk çeken halka birde faiz artırımıyla daha çok yüklenilmeye başlandı. Bankaların yapmış olduğu faiz artırımı Kur korumalı mevduat hesaplarının sonunu getirmesi beklenirken. Aylık  faiz oranları ortalığı karıştırmaya yetti. Bazı bankalarda aylık faiz oranı %40 çıktı. 

Bankaların yapmış olduğu bazı düzenlemelerle birlikte 5 milyon Türk lirasını faize koyduğunda aylık kazanç olarak 160 bin TL elde edebiliyor. Bu haksız kazancın faturası halka kesiliyor. Sosyal Medya da gündeme gelen faiz ücretleri kolay ve haksız kazanca yönelimi artırıyor. Banka faiz oranlarında yaşanan artış ile akıllara tekrardan  Necmettin Erbakan hocanın konuşması geldi.