EuroPoll Araştırma tarafından yapılan son seçim anketine göre Cumhur İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan ile Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu arasında çok ciddi bir fak olduğu görülüyor.

14 Mayıs'ta yapılması kararlaştırılan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için partiler ve ittifaklar çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Gündemin çok hızlı değiştiği Türkiye'de oy oranlarının da hız değiştiği gözlemleniyor. Son seçim anketlerine göre Millet İttifakı'nın Cumhur İttifakı'nın önünde seçim yarışını götürdüğü görülürken yeni bir anket daha açıklandı.

KILIÇDAROĞLU İLE ERDOĞAN ARASINDAKİ BÜYÜK OY FARKI

EuroPoll Araştırma, Mart ayında yaptığı Gündem Ölçümü ve Siyset Algısı Araştırma Raporu'nda vatandaşa "Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa hangi adaya oy verirsiniz" sorusu soruldu. Çıkan seçim anketinin sonuçları kamuoyuna duyuruldu. 

Cumhurbaşkanlığı seçimi için Erdoğan ve Kılıçdaroğlu arasında yapılan ankete katılanların yüzde 56,8'i Kılıçdaroğlu'nu tercih ederken Erdoğan'ın oyu ise yüzde 43,2'de kaldı. Bu seçim anketine göre Erdoğan ile Kılıçdaroğlu arasındaki farkın Kılıçdaroğlu lehine 13,6'a çıktığı ölçüldü.