Et fiyatlarındaki önlenemez yükseliş, et hırsızlarına adeta davetiye çıkardı. İstanbul Arnavutköy’de okulun mutfağından et çalan zanlı, polis ekiplerince yakalanarak tutuklandı. Arnavutköy’de yaşanan hırsızlık vakası, süt ürünleri fiyatlarının devasa artışlar göstermesi sebebiyle marketlerden kaşar peyniri çalma vakalarının artışını hatırlattı.

GÜVENLİK KAMERALARI İNCELENDİ, ET HIRSIZLIĞI ÇÖZÜLDÜ

İstanbul’un Arnavutköy ilçesinde eskiden çalıştığı okulun mutfağından et çalan zanlı, polis ekiplerince yakalanarak tutuklandı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki lisenin mutfağında bulunan etlerin çalındığı ihbarı üzerine çalışma başlattı. Güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen ekipler, hırsızlık şüphelisinin, okulun eski görevlisi U.K. olduğunu tespit etti. Merkez Mahallesi’ndeki caddede ekiplerce yakalanan U.K, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheli, “iş yerinden hırsızlık” suçlamasıyla tutuklandı.

Nas Hâlâ Yerinde Duruyor Ama Faize Sınır Kaldırıldı: Sınırsız Faiz, Dünyada Bir Benzeri Var mı? Nas Hâlâ Yerinde Duruyor Ama Faize Sınır Kaldırıldı: Sınırsız Faiz, Dünyada Bir Benzeri Var mı?

ETE ZAMMIN ÖNÜ ALINAMIYOR

Hükümetin yıllardır sürdürdüğü yanlış hayvancılık politikasının eseri olan zamlar, üreticiyi de tüketiciyi de aynı ölçüde zorlamaya devam ediyor. Artan üretim maliyetleriyle baş edemediği için sattığı hayvanların yerine yenisini koyamayan yetiştiriciler, uzun süredir ülkedeki hayvan varlığının azaldığını dile getirerek, yetkilileri bu konuda acil önlem almaya çağırıyor.

AYNI VAKA GEÇEN YIL SÜT ÜRÜNLERiNDE YAŞANMIŞTI

Enflasyonun önlenemez yükselişinin en büyük etkilerinden biri de, geçtiğimiz yıl itibarıyla süt ürünleri sektöründe görülmüştü. Beyaz peynir, süt, yoğurt, tereyağı gibi süt ürünleri çok kısa bir sürede yüzde 300’e varan oranlarda zamlanmıştı. Süt ürünleri hâlâ zamlanmaya devam ederken, marketlere dadanan kaşar peyniri hırsızları gazete ve televizyonlarda haber olmaya devam ediyor.

Kaynak: Miilli Gazete