Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mayıs seçimleri öncesi miting meydanlarında sıkça kullandığı Kılıçdaroğlu'nun montaj videolarına ilişkin TRT canlı yayında "Kılıçdaroğlu, Kandil'dekilerle video çekimleri var, bunları yayımladılar. Ama montaj, ama şu, ama bu" demişti. Erdoğan'ın itiraf niteliğindeki gündem olan açıklamalarını TRT telif atarak yayından kaldırdı.

TRT, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 14 Mayıs seçimleri öncesi miting meydanlarında vatandaşlara izlettiği montaj videolara yönelik "Kılıçdaroğlu'nun Kandil'dekilerle video çekimleri var, bunları yayımladılar. Ama montaj, ama şu, ama bu" açıklamalarının yer aldığı videoyu telif atarak yayından kaldırdı.

TRT'DEN ERDOĞAN'IN MONTAJ İTİRAFI AÇIKLAMALARINA MÜDAHALE

Erdoğan, 14 Mayıs seçimlerinden önce düzenlediği tüm mitinglerde, CHP'nin 'Haydi' reklam filmine montaj ile PKK elebaşı eklenen videosunu vatandaşlara izletmişti. Geçtiğimiz günlerde TRT canlı yayına katılan Erdoğan "Kılıçdaroğlu'nun Kandil'dekilerle video çekimleri var, bunları yayımladılar. Ama montaj, ama şu, ama bu" ifadelerini kullanmıştı. Erdoğan'ın miting meydanlarında vatandaşlara gösterilen videoların sahte olduğunun itirafı olarak anlaşılan açıklamaları gündem olmuştu.

TRT, Erdoğan'ın söz konusu açıklamalarının yer aldığı videonun kopyalanmasını engellemek amacıyla videoya telif atarak yayından kaldırdı. Erdoğan'ın izlettiği montajlı görüntülere de erişim engeli getirilmişti.

TRT, Kılıçdaroğlu'nun 'Montajcı Erdoğan' videosunu kaldırttı - Son Dakika  Haberler

screenshot-3.jpg

KILIÇDAROĞLU'NDAN SERT TEPKİ

Erdoğan'ın açıklamalarının ardından Kılıçdaroğlu'ndan sert tepki gelmişti. Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın açıklamalarının yer aldığı videoyu "Montajcı sahtekar." notuyla paylaşmıştı.

Onedio

@onediocom

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kılıçdaroğlu'nun Kandil'dekilerle video çekimleri var. Haydi, haydi türü. Ama montaj, ama şu, ama bu... PKK'lılar videolarla bunlara destek verdiler. (@trthaber)

Yerleştirilmiş video