AKP MYK'da sosyal medya trollerinin konuşulduğu, partiye zarar verdiği dile getirilerek, hesapların tek tek tespit edildiği ve Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın trollerin bitirilmesi talimatını verdiği öne sürüldü.

Türkiye gazetesinden Emrah Özcan'ın haberine göre, AKP'nin önceki gün yapılan Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında yerel seçim sonuçları ile yol yeni haritası masaya yatırıldı.

FIRÇA ÜSTÜNE FIRÇA

AKP'de bazı milletvekillerinin ıstakoz ve Rolex marka saat kareleriyle gündeme gelmesi Cumhurbaşkanı  Erdoğan'ı kızdırdı. Erdoğan'ın kritik MYK toplantısı sonrası yaptığı görüşmelerde bazı isimleri "Benim milletvekillerine ayrıca bir uyarıda mı bulunmam gerekiyor? Bir milletvekiline yediğini, giydiğini paylaşma denilir mi? Bunlar bilinemeyecek, akıl edilemeyecek şeyler değil" dediği öğrenildi.

rolex.jpg

Emeklinin Maaşı Pula Döndü: Emekli 5 Ayda 3.651 TL Kaybetti Emeklinin Maaşı Pula Döndü: Emekli 5 Ayda 3.651 TL Kaybetti

TROLLER TESPİT EDİLDİ

Toplantıda, partiye zarar veren ve geçtiğimiz günlerce mercek altına alınan troller konusuna da değinildi. Partiyi ve kurmaylarını sistemli bir şekilde hedef alan ve itibar suikastı gerçekleştiren trollerin tek tek tespit edildiği, sorunun çözümü için Erdoğan’ın talimat verdiği öğrenildi.

ebnem-bursali-istakoz.jpg

Halk TV'nin haberine göre, Parti kaynakları “Özellikle X üzerinden 14 ana hesap ve onlara bağlı 60’a yakın bot hesap üzerinden partimizin kurumsal kimliğine ve kurmaylarımıza yönelik itibar suikastı gerçekleştirildiğini tespit ettik. Birçoğu para harcanarak yaptırılıyor. Saldırıyı yapanlar, yaptıranlar ve arkasında kimlerin olduğu, kimin için yapıldığı raporlarımıza girdi. Konuyu çok ciddi takip ediyoruz. Trol meselesi bitirilecek.