AKP ve MHP, Saadet Partisinin İsrail Önerisini Reddetti! Karapara İddialarının Üzeri Örtüldü.. AKP ve MHP, Saadet Partisinin İsrail Önerisini Reddetti! Karapara İddialarının Üzeri Örtüldü..

AKP’nin MKYK listesine alınmayan Şamil Tayyar sosyal medya sayfasından içini döktü. Tayyar “Yozlaşmayı tetikleyen bu hizip, AK Parti’yi için için çürütüyor” ifadesi gündem oldu.

4. Olağanüstü Büyük Kongresi yapılan AKP’de yeni MKYK listesi belli oldu. Daha önce MKYK listesinde yer alan AKP’nin önemli isimlerinin listede olmadığı görüldü. Bu isimlerden biri de Şamil Tayyar olarak göze çarptı.

AKP’nin MKYK listesine alınmayan Şamil Tayyar tepkisini Sosyal medya hesabı üzerinden dile getirdi.

“AKP’NİN İÇİNİ ÇÜRÜTEN HİZİP”

Kendi Twitter sayfasından bir paylaşımda bulunan Tayyar, “Yozlaşmayı tetikleyen bu hizip, AK Parti’yi için için çürütüyor” ifadelerini kullandı.

Tayyar, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Kongrenin ardından bir küçük tespit ve uyarı olarak kenarda dursun. Yeni politika, vizyon ve kadrolara dair değişim talebini, toplumsal ihtiyaçlar ve siyasal dinamikler şekillendirir. Bu gerçeklikten kopuk, iç iktidar hesabına dayalı keyfilik, karar alma sürecinde etkisi olmayan üç beş isimle sınırlı değişiklik, sadece değersiz istatistiki veridir, değişim değildir. Ne var ki Cumhurbaşkanımızın azametini kendi gölgesi sananlar, Erdoğan sonrası hesaplarını ‘değişim’ ambalajıyla sunuyor. Yozlaşmayı tetikleyen bu hizip, AK Parti’yi için için çürütüyor.