Millet İttifakı üyelerinden Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin UysalCumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim planına ilişkin çok çarpıcı bir iddiada bulundu. Kamuoyu araştırma şirketlerinin yaptığı son anket sonuçları ise AK Parti'nin günden güne oy oranı bakımından eridiğini gözler önüne sererken DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın parlamenter sisteme dönmek için çalışma başlattığını öne sürdü.

ERDOĞAN’IN SEÇİM PLANI

Antalya’nın Manavgat ilçesinde parti teşkilatını ziyaret eden DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, “Erdoğan seçimler yaklaştıkça kendisini kurtarmak için parlamenter sisteme dönmeyi düşünüyor. Bu konuda çalışma başlattı.” dedi.

Sözcü gazetesinden Cem Yıldırım’ın aktardığı habere göre, parti teşkilatı ziyaretinde konuşan DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, “Seçimler yaklaştıkça kendisini kurtarmak için bu sistemin kilit noktası olarak dizayn edilmiş yüzde 50+1 dengesini bile feda ederek, parlamenter sisteme dönmeyi Sayın Erdoğan'ın isteyeceği kanaatindeyim.” değerlendirmesinde bulundu.

“ORTAĞI MHP'NİN HABERİ VAR MI BİLMİYORUM”

DP Lideri Gültekin Uysal, “Ortağı MHP'nin bundan haberi var mı bilmiyorum ama seçim öncesi bir numara daha deneyerek bu çalışmayı başlattılar. Onların derdi, suçüstü yakalanmış halleri dolayısıyla yargıdan kaçmak için ellerinden geleni yapmak ve hayatiyetlerini uzatmaktır.” ifadelerini kullandı.