Türkiye'de vatandaşlar, katil İsrail'e destek veren Starbucks ve McDonald's gibi uluslararası zincir restoranları boykot ederken, Diyanet İşleri Başkanı Ali  Erbaş İsrail'e destek olmanın haram olduğuna dair açıklamalar yaparken iddaya göre  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın törenle sulara indirdiği Kaptan Arif Bayraktar gemi şu an Ege Denizi'nde seyir halinde ve Hayfa Limanı'na doğru ilerliyor. 

Erdoğan törenle suya indirmişti! İsrail'e sevkiyat için yola çıktı - Son  Dakika Haberler

VATANDAŞ BOYKOT EDERKEN AKP TİCARET Mİ YAPIYOR

İsrail'in  Gazze'deki katliamına karşı dünya genelinde artan tepkiler, Türkiye'de de çeşitli protesto eylemlerine dönüşmüş durumda. Ancak, sosyal medyada  ortaya çıkan bir iddia, dikkatleri üzerine çekti. Metin Cihan isimli bir sosyal medya kullanıcısı, Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın 2010 yılında katıldığı bir törenle denize indirilen Kaptan Arif Bayraktar isimli geminin İsrail'e doğru yola çıktığını iddia etti.

Cihan’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

AKP'deki Hamamönü Hizbi: Toplantılara Kimler Katıldı, Ne Konuşuldu, ABD Bu İşin Neresinde? AKP'deki Hamamönü Hizbi: Toplantılara Kimler Katıldı, Ne Konuşuldu, ABD Bu İşin Neresinde?

“Kaptan Arif Bayraktar gemisi, Erdoğan'ın törenle hizmete sunduğu gemilerden biri. Tam şu an Ege Denizi'nde seyir halinde. İstikamet Hayfa Limanı. İstanbul'dan İsrail'e sevkiyat yapıyor.”

Kaynak: Milli Gazete

Editör: Ahmet Kacır