Emekli istihbarat Başkanı İsmail Hakkı Pekin:“Kürecik’in Bize Faydası Yok Ama ABD ve İsrail’e Var, Kontrol Bizde Değil'' Emekli istihbarat Başkanı İsmail Hakkı Pekin:“Kürecik’in Bize Faydası Yok Ama ABD ve İsrail’e Var, Kontrol Bizde Değil''

Geçmişte Dışişleri Sözcülüğü de yapan CHP İstanbul Milletvekili emekli Büyükelçi Namık Tan, geçmişte Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın eski Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'i "binlerce güvenlik görevlisiyle gezdiği için eleştirdiğini" ifade etti. 

Tan, X platformu üzerinden geçmişte Erdoğan'la yaptıkları bir Mısır gezisinden anı paylaştı.

Erdoğan'ın kalabalık bir konvoyla gezdiği videoyu alıntılayan Tan, bahsettiği gezide Erdoğan'ın benzer bir uygulama için Mübarek'i "halkından korkmakla" suçladığını ifade etti. 

Tan, "Yıllar önce,bir Mısır ziyareti sırasında,ben de heyette idim. Hüsnü Mübarek’in, Kahire’de böyle binlerce güvenlik görevlisiyle dolaştığına şahit olunca, Erdoğan, istihzayla; 'Şuraya bakın, ibret verici bir manzara. Adam kendi halkından korkuyor' diye tepki göstermişti" yazdı. 

Emekli büyükelçi paylaşımının sonunda Erdoğan'ın sıkça kullandığı ifadeye göndermede bulunarak, "Nereden nereye..." yazdı. 

Tan, ziyaretin tarihini paylaşmasa da Mübarek, 14 Ekim 1981 - 11 Şubat 2011 tarihleri arasında devlet başkanlığı yaptı. 

Namık Tan

@NamikTan

Yıllar önce,bir Mısır ziyareti sırasında,ben de heyette idim. Hüsnü Mübarek’in,Kahire’de böyle binlerce güvenlik görevlisiyle dolaştığına şahit olunca,RTE, istihzayla;”Şuraya bakın,ibret verici bir manzara.Adam kendi halkından korkuyor”diye tepki göstermişti.

Nereden nereye…