Cumhurbaşkanı Erdoğan, Isparta mitinginde halka hitap etti. Genel ekonomik göstergelerin gayet iyi olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Enflasyon düştükçe ekonomideki bu olumlu tablo çalışanlarımıza da yansıyacak" dedi.

Yerel seçimleri çalışmaları kapsamında, partisinin Isparta Mitingi'nde açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonomiyle ilgili dikkat çeken mesajlar verdi.

Ekonomik göstergelerin gün geçtikçe daha iyiye gittiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Enflasyon düşüşe geçecek. Esasen ekonomik göstergelerimiz gayet iyi. Çalışanlara ve emekliye daha iyi yansıyacak" ifadelerine yer verdi.

yeni-proje-5-002.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın öne çıkan ifadeleri şöyle;

Lüks Makam Odası Gündem Olmuştu, Buda Araç Filosu:İhtiyaç Fazlası Araçları Meydanda Sergiledi Lüks Makam Odası Gündem Olmuştu, Buda Araç Filosu:İhtiyaç Fazlası Araçları Meydanda Sergiledi

Güzel gönüllü insanlarıyla Isparta’da bir kez daha sizlerle birlikte olmaktan memnuniyet duyuyorum. Sizler de 14-28 Mayıs seçimlerinde milletvekilliğinde yüzde 55,5 Cumhurbaşkanlığında yüzde 58 oy oranıyla gönlünüzün bizden yana olduğunu gösterdiniz, bizi yalnız bırakmadınız. Biz de Isparta’dan aldığımız güçle Türkiye Yüzyılı’nın inşası yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.

yeni-proje-6-002.jpg

'GENEL EKONOMİK GÖSTERGELER GAYET İYİ'

Türkiye son 10 yıldır terörden darbe girişimine kadar ardı arkası kesilmeyen nice sınamalara maruz kaldı. Asrın felaketi bu depremler üzerimizdeki yükü daha da artırdı. Fakat geldiğimiz noktada yerel yönetim seçimlerine gidiyoruz. Bunların da üstesinden geleceğiz. Genel ekonomik göstergeler gayet iyi. Uyguladığımız programın sonuçlarını bu yılın 2. yarısından itibaren görmeye başlayacağız. İstihdamımız, ihracatımız, üretimimiz tarihimizin en yüksek seviyesinde. Enflasyon düştükçe ekonomideki bu olumlu tablo çalışanlarımıza da yansıyacak.

Eski Türkiye’de bu palavracı siyaset anlayışı yüzünden ülkenin onlarca yılı heba edildi. Plansızlığın kol gezdiği ülkede herkes kaybeder, en çok da çalışanlar ve emekliler kaybeder. Emekliye, işçiye, memura maaş ödenememe tehlikesi yaşandığı günler oldu. Üstelik o günlerin çalışan ve emekli sayısı bugünle mukayese edilemeyecek kadar küçüktü.

yeni-proje-7-002.jpg

'DÜNYADA İHA'DA İLK 3 İÇİNDEYİZ'

Şu anda alanda 35 bin Ispartalı kardeşim var. İşte Isparta bu. Milletimizin çalışkan, üretken olduğunu biliyoruz. Biz insanımızın bu vasıflarını harekete geçireceği bir altyapı oluşturmanın peşindeyiz. İşte savunma sanayi bunun örneklerinden biridir. Daha da yapacağız. Dünyada İHA’da ilk 3-4’ün içindeyiz. Bu ülkenin adı Türkiye. Daha düne kadar neredeyse tamamen dışa bağımlı savunma sanayimiz vardı. yüzde 20’si yerliydi. Biz geldik yüzde 20’yi yüzde 80’e çıkardık. Bize tabanca vermiyorlardı. Şimdi bizim yerli tabancalarımıza dünyanın 4 bir yanından talep var. Dünyanın en önemli ihracatçıları arasına geldik. 5. nesil uçak yapan dünyadaki 4 ülkeden biriyiz.

Amaçları karamsarlık bulutlarını tepemize toplayarak insanımızın mücadele azmini kırmaktır. Milletimizin moralini çökertme taktiği uyguluyorlar. Bunlara yanıldıklarını 14-28 Mayıs seçimlerinde sandıkta gösterdik. Ama bunlar anlamıyor, anlamayacaklar. 31 Mart’ta, milli irade bayramını hep birlikte kutlayacağız.

yeni-proje-001.jpg

'BU YIL GAZZE'DE YAŞANAN KATLİAMLARIN YÜZÜNDEN...'

Şu mübarek günleri gecesiyle ayrı, gündüzüyle ayrı değerlendirmeliyiz. Bu yıl Gazze'de yaşanan katliamların yüzünden buruk bir Ramazan yaşıyoruz. Rabbim oradaki kardeşlerimizin yardımcısı olsun. Bizim hem kendi insanımız hem dünyadaki mazlumlar için yapacağımız en iyi şey, birliğimize, kardeşliğimize sahip çıkarak ülkemizi hedeflerine ulaştırmaktır.

yeni-proje-1-001.jpg

ISPARTA'TA 76 MİLYAR TL'LİK YATIRIM

Bizde tevazu egemendir. Biz gece gündüz ülkemizi, şehirlerimizi nasıl ileriye taşıyacağımızın planlarıyla yaşıyoruz. Isparta’ya 21 yılda 76 milyar TL’yi aşkın yatırım yaptık. Gençlik ve sporda 14 bin 510 kişili yüksek öğretim yurtları açtık. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 2,5 milyar lira tutarında kaynak sağladık. Ispartalı çiftçilerimize 25 milyar tutarında tarımsal hibe desteği verdik.

Birileri hiç eser hizmet yapmadan siyaset yapmaya çalışıyor. Yöntemimizdeki şehirleri nasıl geriye götürdüğünü sizler de görüyorsunuz. Bölücü terör örgütleriyle demlenmekten, deste deste para görüntüleriyle siyaset yapmaktan öte değil.

yeni-proje-2-001.jpg

'DESTE DESTE DOLARLARLA...'

Medeniyet davası diyoruz dimi? Medeniyet içi boş kavgalarla ülkenin vaktini ve enerjisini boşa harcayarak inşa edilmez. CHP’nin Belediye başkan adayı deste deste dolarlarla İstanbul’da seçim kazanmak istiyor. Ecdat gece gündüz, haraca uçkur çözmeden, harama el etmeden helalinden kazandılar. Böyle ter döktüler.