Camilerde infial yaratan vaazlarıyla gündeme gelen bazı din görevlilerinin tutumuna Diyanet dur diyecek. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, din dışı açıklamalar yapan din görevlilerini bugün uyaracak.

Diyanet işleri Başkanlığı bazı din görevlilerinin İslam’la bağdaşmayan, toplumu bölen, birtakım kesimleri aşağılayan açıklamaları karşısında sessizliğini bozuyor.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali erbaş, camilerde verdikleri vaazlar ve paylaştıkları videolarda halkın infialine neden olan din görevlilerini bugün uyaracak. Erbaş, din dışı söylemlerin yapılmaması için daha etkili önlemler alınacağını duyuracak.

TÜRKLERİN CENAZESİNE HAKARET

Konya’daki camide vaaz veren Seyfullah Akyiğit, Hatay depreminde ölen Türklerin bedenlerinin kötü koktuğunu söyledi. “Bir cenaze mis gibi kokuyordu. Suriyeli peygamber aşığı bir kardeşimizmiş” dedi, tepki yağdı.

BARAJLARI KURUTAN ŞARKILAR

Sosyal medyada video paylaşan sözde hoca, İbrahim Tatlıses'in ‘Gücenme Tanrım' ve ‘Ben insan değil miyim?' şarkılarının Türkiye'nin üzerine lanet yağdırdığını savundu. “Bunlar yüzünden barajlarda su bitti” dedi.

EZAN PROVOKASYONU

Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine göre, Laiklik karşıtı açıklamalarıyla gündeme gelen imam Halil Konakçı da kısa bir süre önce “Hatay, Türkiye topraklarına katıldığında ilk yapılan iş ezanın yasaklanması oldu. Yani Fransız’ın yapmadığı zulmü bu topraklarda yaptılar” demişti.

Diyanet İşleri Başkanlığı yetkilileri, söz konusu uyarının bugün yapılacağını açıkladı.