Bakan Uraloğlu İhaleleri Alan Holdingin Özel Uçağıyla Almanya’ya Gidip-Geldi! Bakan Uraloğlu İhaleleri Alan Holdingin Özel Uçağıyla Almanya’ya Gidip-Geldi!

31 Mart bitti ancak tartışmaları sürüyor. Para karşılığı oy kullanıldığı, iddiası da yine tartışılan konulardan. Kırşehir’de bir belediye meclisi üyesinin yeğeni, seçimlerin devam ettiği sırada bir kişiye 'oy karşılığı' 5 bin lira ödedi. Banka dekontu ile ortaya çıkan gelişmeyi değerlendiren CHP’nin Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Aytekin, oy için para verildiği iddialarının yaygın olduğunu söyledi.

Kırşehir’de yerel seçimde bazı seçmenlere oy karşılığı 5 bin lira ödendiği ileri sürüldü. Açıklama kısmına açıkça ‘oy parası’ yazılan bir banka dekont ortaya çıktı.

Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk'ün haberine göre, söz konusu para Ziraat Bankası’nın Kırşehir Şubesi'ne yatırıldı; alıcı ise bir seçmendi.

Dekontta, 'oy karşılığı' paranın 31 Mart günü, seçimin devam ettiği saat 12.45’te hesaba yatırıldığı görülüyor. Hesaba geçiş tarihinin ise 2 Nisan olduğu belirtildi. Habere göre, hesaba 5 bin lira yatıran kişi, bir belediye meclis üyesinin yeğeniydi.
yeni-proje-2-006.jpgEnsar Aytekin
CHP’nin Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ensar Aytekin, Sözcü'ye yaptığı açıklamada "seçimler öncesi bazı vatandaşlara oyları karşılığında para verildiği iddialarının çok yaygın olduğunu, Aile Bakanlığı’nın gönderdiği yardım paralarının “Cumhurbaşkanı hediyesi” olarak gösterildiğine dair ses kayıtlarının da ortaya çıktığını" söyledi.

Aytekin “Bu tür davranışlar şüphesiz demokrasimize, seçime ihanettir. Demokrasimiz adına son denece üzüntü verici olaylardır” dedi.