Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, dün akşam TV100 canlı yayınında Kerem Kınık’ın genel başkanlığını yaptığı Kızılay yönetiminin 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerin üçüncü gününde çadır satmasına ilişkin soruya dikkat çeken bir cevap verdi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın dün TV100’de Candaş Tolga Işık’ın hazırlayıp sunduğu “Az Önce Konuştum” canlı yayınında konuştu.

İBRAHİM KALIN’DAN KEREM KINIK MESAJI: UMARIM GEREĞİNİ YAPAR

İbrahim Kalın, Kerem Kınık’ın genel başkanlığını yaptığı Kızılay yönetiminin depremin üçüncü gününde çadır satmasıyla ilgili “Çadır satma meselesi yanlıştı, bunu daha sonra Kerem Bey de söyledi. Kendi kurumunu ve arkadaşlarını savunmak için yaptığı ilk açıklama yanlıştı. Bu tartışmanın uzaması, devam etmesi de birtakım hataları birbiri ardına getirdi. Bunlar üzücü Kızılay hepimizin kurumu, bizden önce de vardı, bizden sonra da devam edecek. Buna böyle bakmalıyız, kişilerin kurumlara zarar vermesine elbette izin verilmemeli. Şu anda kan acil bir ihtiyaç. Kan stokunun mutlaka tam olması lazım. Kişilerin hataları bir yana kurumun devamı, kurumun ihtiyaçlarını karşılaması son derece önemli. Bunun bir tepki olduğunu anlıyorum ama o tepkiyi doğru yöne kanalize edelim. Vakti zamanı geldiğinde öbür konular da konuşulur. Ama şu anda kan acil bir ihtiyaç. Zamanı geldiğinde umarım gereğini yapar ilgili arkadaşlar.” dedi.

"PİREYE KIZIP YORGAN YAKMAYALIM"

Kızılay hepimizin kurumu, bizden önce de vardı, bizden sonra da devam edecek. Buna böyle bakmalıyız. Pireye kızıp yorgan yakmayalım. Şu anda kan acil bir ihtiyaç. Kan stokunun mutlaka tam olması lazım.

"VAKTİ GELİNCE ÖBÜR KONULAR KONUŞULUR"

Kişilerin hataları bir yana kurumun devamı, kurumun ihtiyaçlarını karşılaması son derece önemli. Bunun bir tepki olduğunu anlıyorum ama o tepkiyi doğru yöne kanalize edelim. Vakti zamanı geldiğinde öbür konular da konuşulur. Ama şu anda kan acil bir ihtiyaç. Zamanı geldiğinde umarım gereğini yapar ilgili arkadaşlar