Eski Ülkü Ocakları başkanı Alaattin Aldemir, KRT TV yayınlanan bir programda 'Sinan Ateş suikastı' ve sonrasında yaşanan gelişmeleri, ''Sinan Ateş arkadaşımızın mezarının üzerine toprak atanlar belli. Ülkücü hareket çok büyük bir travma geçiriyor. Bundan emin olun. Bu cinayet, yeni bir dönemin başlangıcı.'' sözleriyle değerlendirdi. MHP'ye eleştiri yönelten Aldemir, ‘bir sonraki saldırıda susmayacağını da’ kaydetti.

KRT TV'de dün yayınlanan Semra Topçu ile Haftanın Panoraması programına katılan Alparslan Türkeş'in danışmanlarından ve eski Ülkü Ocakları genel başkanı Alaattin Aldemir, eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in Ankara'da suikast sonucu öldürülmesi ve sonrasında MHP'nin cinayet sonrası sessizliğini eleştirdi.

Sinan Ateş suikastının ülkücü hareket için yeni bir dönemin başlangıcı olacağını savunan Alaattin Aldemir, ''Sinan Ateş arkadaşımızın mezarının üzerine toprak atanlar belli. Mezarını kazanlar ve kazdıranlar kim ve amaçları ne?'' diye sordu.

Aldemir, Bahçeli'nin partiden attığı eski ülkü ocakları genel başkanlarına, milliyetçi sivil toplum örgütlerine, Türk ve Aydınlar Ocağı'na ve milliyetçi akademisyenlere de ''Niye susuyorsunuz?'' diye seslendi.

basliksiz-1-001.jpgEski Ülkü Ocakları genel başkanı Alaattin Aldemir

‘BU CİNAYET, YENİ BİR DÖNEMİN BAŞLANGICI’

Aldemir'in açıklamaları şöyle:

''Sinan Ateş arkadaşımızın mezarının üzerine toprak atanlar belli. Mezarını kazanlar ve kazdıranlar kim ve amaçları ne? Bunu sorguladığımız zaman gerçeğe ulaşabiliriz.

Ülkücü hareket çok büyük bir travma geçiriyor. Bundan emin olun. Bu cinayet, yeni bir dönemin başlangıcı. Bu travma hayra sebep olacak. Ülkücü hareket de burada özgürleşecek. Türk milliyetçileri de özgürleşecek. Bir süredir çok insan dövdüler, kimse ağzını açmadı.

Bir harekette, milyonların içinde 100-200 kişi pisliğe bulaşmış olabilir. Ama bu hareketin yetkili makamlarında oturanların, bunları hukukun demir tarağıyla tarayıp dışarıya atması lazım. Atmıyor. Ülkücü hareket içinde ülkücü mafya ile mücadele eden tek benim.

MHP’den ayrıldığım zaman rahmetli Rahşan Ecevit’e dediler ki ‘Ya biz mafyayı atıyoruz partiden.’ Peki fotoğraf çektirdikleriniz ne iş yapıyordu? Çiçek sevenler derneği başkanı mıydı, yoksa kanarya sevenler derneği başkanı mı?

'BU İŞİN UCUNU BIRAKMAYACAĞIZ, NAMUS, ŞEREF SÖZÜ VERİYORUM'

Biri çıkmış, Sinan Ateş arkadaşımıza, rahmetliye ‘FETÖ’ diyor. Hepimiz 40 kişiyiz, hepimiz birbirimizi iyi biliriz. Sen o alandasın, biz bu alandayız kardeşim, girme siyasetin alanına. Girersen yarın bu devlet değişir ve sonuçlarına katlanırsın. Tehdit filan etmiyorum. Bu işin ucunu bırakmayacağız biz. Takipçisi olacağım,

ESKİ ÜLKÜ OCAKLARI GENEL BAŞKANLARI NEDEN SUSUYOR?

Şimdi diyorlar ki ‘MHP susuyor.’ Peki Devlet bey ile 25 yıldır görev yapan, Devlet beyin partiden attığı ülkü ocakları eski genel başkanları neden susuyor? Sadece bunlar mı? Milliyetçi sivil toplum örgütleri, Türk Ocakları var, Aydınlar Ocağı var, şu var, bu var; niye susuyorsunuz? Milliyetçi akademisyenler niye susuyor?

‘SOKAKLARI DOLDURMALIYIZ’

Bir akademisyen öldürülmüş burada. Hrant Dink dahil diğer suikastlara Türk milliyetçileri duyarsız kaldı. Bundan sonraki suikastları nasıl önleriz? Ermeni, Kürt, kim olursa olsun suikasta uğradığı zaman sokakları doldurmalıyız. Bunu yapmazsak bu süreç devam eder, bu alaca karanlık kuşağı devam eder.

‘GENEL BAŞKAN BENİ SUSTURDU, BİR DAHA SUSMAM’

Biz, geçmişte şiddete bulaşmış insanlarız. Bizim üzerimize gelinirse, devlet eğer başınızın çaresine bakın derse biz bakarız. Sayın Kılıçdaroğlu’na saldırı oldu, sayın genel başkan beni susturdu. Bir daha saldırı olursa susmam. Bu kapıdan alıp arka kapıdan bırakan devlet görevlileri de bu işte sorumlu. Kendilerini kurtaramazlar.

‘MAFYA, DEVLETE HAKİM OLMUŞ’

Bu iş o kadar büyük ki… Mafya, devlete hakim olmuş. Biz, haydut devlet miyiz? Gri listedeyiz, kara listeye mi girelim? Bu mu Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışan? Sadece MHP zarar görmüyor ki ortağı AK Parti de çok büyük zarar görüyor. Ben kimseyi suçlamıyorum ama bir MHP’li yetkili demeç veriyor; ‘Suskunluğumuzu bilmem ne yapmayın.’ Ne yapacaksınız, hepimizi mi öldüreceksiniz?

SİNAN ATEŞ SUİKASTINDA SON DURUM

MHP’ye bağlı Ülkü Ocakları’nın eski başkanı Sinan Ateş, arkadaşı Selman Bozkurt’la 30 Aralık’ta Ankara’nın Çankaya ilçesi Kızılırmak Mahallesi 1456 Sokak’taki İnci Apartmanı’ndan çıktıkları sırada motosikletli iki kişinin silahlı saldırısına uğramıştı. Başından yaralanan Sinan Ateş kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Açılan soruşturmada şu ana kadar 10 kişi tutuklandı.

Tutuklananlar arasında MHP ile ilişkili isimlerle birlikte iki de özel harekât polisi bulunuyor.