28 Şubat Milletin ve Ümmetin Belini Kırdı 28 Şubat Milletin ve Ümmetin Belini Kırdı

İstanbul'da, her bölge için farklılık gösteren berber fiyatları 2024'te yeniden zamlandı. İstanbul Erkek Berberleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şükrü Akyüz, "Lüks kategorideki fiyatlarımız 1400 TL'ye kadar olabiliyor" açıklamasında bulundu.

İstanbul'da  2024 yılında bölgelere göre değişen berber fiyatları artış gösterdi. İstanbul Erkek Berberleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şükrü Akyüz, bu konuda açıklamalarda bulundu ve "Lüks sınıfta fiyat tarifemiz 1400 TL'ye kadar olan seçeneklerle belirlenmiştir" dedi.

Milliyet'e verdiği demeçte İstanbul Erkek Berberleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şükrü Akyüz şunları söyledi:

“Bizim iki tane tarifemiz var, bunlar B ve C sınıfıdır. C sınıfı en ücra köşedeki, yani herkesin rahatlıkla gidebileceği, bütçeye uygun bir tarifedir. Diğeri de B sınıfı tarifesidir, bu her yıl aralık ayında belirlenir ve ocak  ayında bunu esnafa veririz. Bu üst komisyonlardan, tarife komisyonundan geçer onaylandıktan sonra biz bunu esnafımıza dağıtmaya başlarız.
C sınıfı en ücra köşedeki berberler için geçerli olan tarifedir.
B tarifesi lüks bir yer değil fakat bütçesine göre saçına özen gösterenlerin gittiği bir yer, yani herkesin kesesine uygun tarifedir.

"LÜKS FİYAT TARİFEMİZ 1400 TL"

Bugün Zorlu’da 200 bin TL kira veren ile bir caddede 50 bin TL kira veren, farklı ürün kullanan, kalitesi ile markası ile farklı hizmet veren arkadaşlarımız var. Ayrıca fiyat tarifesi olarak B sınıfının üstünde bir tarife daha belirledik. ‘B sınıfı bana uymuyor’ diyenler için A sınıfı limitlerimizi belirledik. Lüks sınıfta fiyat tarifemiz 1400 TL’ye kadardır.

"B SINIFI TARİFEDE SAKAL TRAŞI 120 LİRA"

Şu anda B sınıfı tarifede sakal tıraşı 120 TL’dir. Öte yandan başka bir iş merkezinde aylık yüksek kiralar ödeyen esnaflar da var, marka ürünler kullanan esnaflar var.

"LÜKS SINIFTA SAKAL DÜZELTME ÜCRETİ 500 LİRAYA KADAR ÇIKIYOR"

Milli Gazete'nin haberine göre, Lüks sınıf dediğimiz A sınıfında sakal tıraşı 120 TL’den başlayıp 400 TL’ye kadar çıkabiliyor. Lüks sınıf bir berberde sakal düzeltme işlemi 160 TL’den başlayıp 500 TL’ye kadar çıkabiliyor.

"KOMPLE SAÇ SAKAL 1400 LİRA"

B sınıfı tarifede saç kesimi 180 TL iken, Lüks sınıfta ise 190 TL’den başlar 1100 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Saç sakal tıraşı komple 310 TL’den başlayıp 1400 TL’ye kadar çıkabiliyor."