Bakan Abdulkadir Uraloğlu’nun, Almanya’da dün katıldığı toplantıya kamudan aldığı milyarlık ihalelerle tanınan Rönesans Holding’e ait özel jeti kullandığı ortaya çıktı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Almanya’nın Leipzig kendinde düzenlenecek Uluslararası Ulaştırma Forumu’na özel jetle gitti.

Kutsal Topraklarda Skandal: Diyanet Eliyle Mağduriyet, Otel Odaları Basıldı, Kapılar Kırıldı, Arafat Yasağı Getirildi Kutsal Topraklarda Skandal: Diyanet Eliyle Mağduriyet, Otel Odaları Basıldı, Kapılar Kırıldı, Arafat Yasağı Getirildi

Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Uluslararası Ulaştırma Forumu’nda konuşma yaptı.

 
Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre, Uçağın sahibinin Saray inşaatını yapan Rönesans Holding olduğu belirlendi. Bakan Uraloğlu, ağırlıklı olarak uluslararası ticaret koridorları ve dayanıklı tedarik zincirleri konusunun ele alınacağı 22-23 Mayıs’ta yapılan Uluslararası Ulaştırma Forumu (ITF) Zirvesi için Almanya’ya özel bir jetle gittiği anlaşıldı.

İŞTE BAKAN BEYİN 2 GÜNLÜK ALMANYA ZİYARETİ İÇİN YOLCULUK YAPTIĞI O UÇAK

Kamuda tasarruf önlemlerinin konuşulduğu şu günlerde Uraloğlu, holdingin TC-REC kuyruk tescilli uçağıyla seyahat etti. Çarşamba günü Leipzig’e gitti, 1 gece kaldı. Dün de yurda döndü.

Bakanın jet yolculuğunun kayıtlarını açıklayan CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, “Neden tarifeli uçakla gitmiyorsun? Bu uçak kimin?’’ diye sordu. Başarır “Bu Holding ile ne ilişkin var, utanç verici bir tablo, ücret ödedin mi?” diye sordu.

“UTANÇ VERİCİ BİR TABLO”

Başarır şunları söyledi: “Uraloğlu, Uluslararası Ulaştırma Formu için Almanya’ya gitti. Özel bir jetle gitti beyefendi. Tarifeli uçakla gitmedi. Neden özel uçakla gidiyorsun ve kimin uçağıyla gidiyorsun? Gittiğin uçak Rönesans’a ait. Utanç verici bir tablo. Nasıl bir ilişkin var? Neden onun uçağına bindin. Ücret ödedin mi? Ödediysen Bakanlığın bütçesinden mi ödedin? Bunların hepsinin konuşulması lazım. Beyefendiler en küçük bir toplantı için bile özel uçakla Almanya’ya gidiyor, yazık…”

Ali Mahir Başarır

Editör: Ahmet Kacır