Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, memur ve memur emeklilerine zammın açıklanmasının ardından, çalışanları enflasyona karşı korumaya devam edeceklerini sosyal medya hesabından duyurdu.

Kamu Görevlileri Hakem Kurulu, 7’nci Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi’ne dair bir aydır süren anlaşmazlık sonucunda bugün memur ve memur emeklileri için zam oranını açıklamış, 2024’ün ilk altı ayında yüzde 15, ikinci altı ayında yüzde 10; 2025’in ilk altı ayında yüzde 6 ve ikinci altı ayında ise yüzde 5 zam verilmesini kararlaştırmıştı.

Memurlara ve emeklilere yapılan zammı Bakan Işıkhan sosyal medya hesabından değerlendirdi. Çalışanları enflasyona karşı korumaya devam edeceklerini belirten Bakan Işıkhan şu ifadelere yer verdi:

“Özellikle kamu görevlilerimiz adına talep edilen 50 maddenin aynı şekilde kabulü ve diğer sosyal haklar hususunda da önemli kazanımlara imza attığımız toplu sözleşmemizin, başta kamu çalışanlarımız, kamu emeklilerimiz ve aileleri olmak üzere çalışma hayatımızın tüm paydaşlarına hayırlı olmasını diliyorum.

Süreci karşılıklı anlayış, istişare ve nezaket ilkelerimiz çerçevesinde yürüten konfederasyonlarımız ve genel yetkili sendikalarımıza, emek veren tüm komisyonlara ve müzakere heyetlerine teşekkür ediyorum. Sosyal devlet anlayışımızla çalışanlarımızı enflasyon karşısında korumaya devam edeceğiz.”