ürkiye’de dolar kuru ve enflasyon son dönemlerin en yüksek seviyelerini test ederken, gazeteci Bahar Feyzan’a konuk olan Ziraat Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı ve ekonomist Şenol Babuşçu’dan dikkat çeken yorumlar geldi.

Türkiye’de güncel ekonomik koşulları ve kısa vadede görülecek hakkında değerlendirmede bulunan Babuşçu, fiyatların artışa geçeceği yorumu yaptı.

Ülkede hali hazırda görülen yüksek enflasyonun da bir enflasyon dalgasına dönüşeceğini iddia eden Babuşçu, seçimin olası sonuçlarının bu durumu belirleyeceğine dikkat çekti.

Çok konuşulacak dolar iddiası: Sadece bu rakama satılacak!

Merkez Bankası’nın bankalara dövizle ilgili talimat verildiği belirten Babuşçu, döviz satışında minimum dolar kurunun 19,45 olarak uygulanmasını istedi.

Babuşçu paylaşımında, “Merkez Bankası bankalardan bireylere döviz satışında minimum $ kurunu 19,45 olarak uygulamalarını, mobil ve internet satışlarında daha yüksek (19,55) olacak şekilde ayarlamalarını istedi. Kapalıçarşı kuru hemen 19,50’ye çekti.” açıklamasında bulundu.

Ayrıca Babuşçu bugün de aşağıdaki grafikleri paylaşarak, 6 ay sonra bu grafikleri çok konuşacağız yorumunda bulundu.

fs2rfclxgaieqsq.jpegfs2rfclwcaewxi9.jpeg

Babuşçu şunları kaydetti:

TEHLİKE ÇANLARI ÇALIYOR… Bu iki grafik önemli ve çok şey ifade ediyor. 6 ay sonra bu grafikleri çok fazla konuşacağız. Lütfen bu grafikleri retwit yapın ve bir kenara kaydedip saklayın.” dedi.

Kısa Dalga