Feyza Erbaş, sıklıkla nerede bıraktığını unuttuğu lüks otomobilinin anahtarı için şiir yazdı. Yetmedi derdini sosyal medyadan kamuoyuyla paylaştı...

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, açlık ve yoksullukla boğuşan vatandaşa ‘sabır’ çağrısı yapıp lüks ve şatafattan kaçınılmasını isterken kızı Feyza Erbaş, lüks aracının anahtarına şiir yazdı.

Daha önce Euro yükseldiği için en küçük çocuğunu yurt dışına çıkaramadığından yakınan Feyza Erbaş, sosyal medya hesabından aracının anahtarının fotoğrafını paylaştı.

Bir 5 kişi ve şunu diyen bir yazı 'okaar igimanbulablmey BUNLAR MUTLU AZINLIK KİMİNİN DERDİ BU Millete "Krizde şatafattan kaçının" çağrısı yapan Diyanet All Erbaş İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın kızı, lüks BMW'si için şiir yazdı AÇLIK yoksullukla metanet isterim Erbaş aErbaş'a paylaştığı esmiyle ERBAŞ'IN KIZI paylaştı. Deniz AYHAN'ın haberi fotoğrafıdır. BU PAYLAŞIMI YAPTI BUNLAR iSE MUTSUZ ÇOĞUNLUK MİLLETİN DERDİ BU Çevre Karabük'te Bakan Ãzhaseki'nin yanına gelen bir vatandaş "Yoksullar darda. Emekli maaşını artırın" diye feryat etti... SECİM BEN emekliyim. kıyma proje C.Baş- kötübir şöyle Inşallah" yerek alması Maaşlanı once Özhaseki Emekli maaşi en azından 25 bin lira olmalı İnşallah' görseli olabilir

Altına da şu şiiri yazdı:

TÜİK: Evlenme Oranları Düşerken, Boşanma Oranları Hızla Artıyor TÜİK: Evlenme Oranları Düşerken, Boşanma Oranları Hızla Artıyor

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre, “O kadar isterim ki seni istediğim an bulabilmeyi. Olduğun yerden seni fırt diye alıp çıkabilmeyi. Önce çantama sonra ceplerime orası olmazsa kütüphaneye ve ayakkabılığa bakmamayı... Allahım hiçbirinde yok. ‘Nerede bu acaba, nereye koydum nereye?’ nidalarıyla giyinik halde kapının önünde dizlerimin üstüne çöküp dün eve gelmemden itibaren yaşadığım tüm adımları tek tek düşünmemeyi. O kadar isterim işte sevgili anahtarım.”

Feyza Erbaş daha önce de 3 çocuğunun fotoğrafını yayınlayarak 8 yaşındaki kızının 13 ülke, 5 yaşındaki oğlunun 2 ülke gezdiğini, 3 yaşındaki en küçük oğlunun ise Euro’nun yükselmesi nedeniyle hiç yurt dışına çıkamadığından yakınmıştı. Bu sözler tepki toplamıştı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da bir süre önce yaptığı açıklamada eleştirilerden çekindiği için yeni makam aracı alamadıklarını öne sürmüş ve “Ben 11 yaşındaki makam aracına biniyorum. Geçenlerde bozuldu yolda kaldık, koruma arabasına geçtim. Korkumuzdan yeni araba alamıyoruz’’ demişti.