AKP’nin kalesi Kayseri’de partiyi karıştıran ifade tutanakları ortaya çıktı... Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ın şikayeti üzerine gözaltına alınan eski Özel Kalem Müdürü Halil Işık, AKP’li başkanının karıştığı bazı 'özel görüntüleri' tek tek anlattı.

AKP'nin kalesi olarak bilinen Kayseri'de partiyi karıştıran ifade tutanakları ortaya çıktı. 

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ın şikayeti üzerine gözaltına alınan eski Özel Kalem Müdürü Halil Işık,  ifadesinde “Mustafa beyin misafiri geldiğinde makam odasının kapısını tıkladığımda ismini Asuman olarak bildiğim radyocu bir şahsın taytını giymeye çalıştığını gördüm. Yamandede Konağı’nda Seval G adlı hanımla baş başa görüştü, odada kamera vardı. Yakınlaştığını ekrandan gördük” diye anlattı. 

İşte gece yarısı evinden gözaltına alınan Halil Işık’ın savcıya verdiği ifadesinden bazı bölümler:

"MAKAMDA TAYTINI GİYİYORDU"

-2019 mart ayı gibi Mustafa beyin yanında göreve başladım. İş ve özel hayata ilişkin bir takım vakıf olduğumuz konular bulunuyordu. Bu nedenle mobbing de yapılıyordu.

-Göreve başladığım dönemin ilk aylarında Mustafa beyin misafiri geldiğinde makam odasının kapısını tıkladığımda ismini Asuman olarak bildiğim radyocu bir şahsın taytını giymeye çalıştığını gördüm. Bunun üzerine baskılar başladı.

(Mustafa Yalçın)

"DAHA AKILLANMADI MI?"

-2020 yılında düğünüm vardı. Büyükşehir Başkanı Memduh beye davetiye vermek için özel kalemine gittiğimde sekreteri Nevin hanım ‘Mustafa bey daha akıllanmadı mı?

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre, Buradayken de bir sürü adı çıktı, şimdi bir fotoğrafçı kadın icat etmiş, peşinden geziyor, ceketini düzeltiyor, saçını tarıyor’ dedi.

"KAMERADAN GÖRDÜK"

Alman’sa Protesto Edebilirsiniz:Protestocular Gözaltına Alınmadı Alman’sa Protesto Edebilirsiniz:Protestocular Gözaltına Alınmadı

-2020 yılının sonbahar aylarında Yamandede Konağında Seval G. İsimli bir şahsı Mustafa bey misafir etti.

-Biz de görevimiz gereği oradaydık.Baş başa görüştüler, odada kamera vardı. Koruma polisinin olduğu yerde de ekran vardı, ‘çıkış var müdürüm’ diye bana söyleyince gayri ihtiyarı ekrana baktık.

-Odada Mustafa Yalçın ile Seval G’nin yakınlaştığını gördük. Şoför Saadettin D, ertesi gün bana Seval hadisesinde yakınlaşmanın ileri boyutlara ulaştığını, odaya kamerayı kapatmak için gittiklerini söyledi.

"O KADINI MÜDÜR YAPTI"

-Başkan Bey Seval hanımı Büyükşehir Belediyesi’nden alarak Talas Belediyesi’nde müdür yaptı. Seval’in bazı olaylara karışması nedeniyle önceki kurumuna döndüğünü öğrendim.

-Seval’in ‘bu başkan ile çalışılmaz, uçkuruna düşkün, sapık, ben tekrar geldiğim yere gidiyorum’ şeklinde beyanı olmuş.

-Şehirde başkan beyin gayri meşru bir takım ilişkiler yaşadığına dair dedikodular dönmekte, bunu da herkes bilmektedir.(Halil Işık)