İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun'un, TBMM’de AKP Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven tarafından tüm vekillere ikram edilen Afyonkarahisar yemeklerinin faturasının Afyon Belediyesi’ne ödettiğini savundu. Olgun, AKP’li vekillerin kişi başı 750 lira tutan yemek masrafını maaşlarıyla ödemesini istedi.

Halkın geçim sıkıntısı yaşadığı süreçte TBMM’de AKP’liler tarafından verilen ziyafetler tepki çekmeye devam ediyor.

Erdoğan’dan Esad’a Zeytin Dalı: Dargınlığı Aşmak Suretiyle Yeni Süreci Başlatalım, Görüşme Bağdat'ta... Erdoğan’dan Esad’a Zeytin Dalı: Dargınlığı Aşmak Suretiyle Yeni Süreci Başlatalım, Görüşme Bağdat'ta...

TBMM’de bu kez de Afyonkarahisar mutfağından lezzetlerin yenilip içilmesi gündem oldu. AKP Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven’in adıyla tüm vekillere tarhana çorbası, musakka, keşkek, tandır ve kaymaklı-vişneli ekmek kadayıfı ikram edildi. Kişi başı 750 lira tutan yemeklerin faturasının ise AKP’li Afyonkarahisar Belediyesi tarafından ödendiği ortaya çıktı.

İYİ PARTİLİ VEKİLE İZİN VERİLMEDİ 

Konuyla ilgili TBMM’de söz alan İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun, AKP’li vekillerin Ocak ayı maaşlarını belediyeye vererek yemek ücretlerini karşılamasını istedi. Olgun konuyla ilgili şunları söyledi:

- TBMM'de bütçe görüşmelerinin yapıldığı dönemlerde, Meclis Başkanı'nın oluru ile bazı vekillerimiz illerinin lezzetlerini Meclis'te ikram ederler. Bu ikramlar, yemekler ilin tüm vekillerinin katkısı ile yapılması gerekirken Meclis Başkanlığı'nın AK Parti grubu namına sadece AK Parti milletvekillerinin ikramı diyerek ve sadece bunlara müsaade ederek yapmasına itiraz koyarak, ilim olan Afyonkarahisar adına ikram vermek istediğimi beyan ettim. Yok bu mümkün olmuyorsa diğer AK Partili vekillerin ikramına katkı koyarak katılmak istediğimi söyledim. Lakin kabul edilmedi.

"DOĞRUDAN MİLLETİN CEBİNDEN ALINMIŞ"

Sözcü'den Müslüm Evci'nin haberine göre, Olayı araştırdığımda çok vahim bir durum ile karşılaştım. Ne TBMM makamına ne de AK Parti grubuna yakışmayan bir durumun arkasından Afyonkarahisar Belediyesi çıktı. Meğer milletvekillerine ikram edilen bu masraflı yük, milletvekilleri tarafından değil, Afyonkarahisar Belediyesi’ne yıkılsın. Yani millet adına görev yapan milletvekillerimize yapılan bu ikram, doğrudan milletimizin cebinden alınıp yapılmış. Ben isterim ki; millete doğrudan doğruya yapılması gereken hizmetler vekillere yapılmasın. Ben bir Afyonkarahisar Vekili olarak ikramlara karşı değilim ancak Afyonkarahisar halkının hakkının milletvekillerine yedirilmesine karşıyım ve kabul etmiyorum. Önümüz ocak ayı, maaşlarından bu ücretleri Afyon Belediyesi'nin hesabına yatırsınlar, yetmezse ben de varım yatırmaya fakat fakirin fukaranın, garibin gurebanın hakkını burada yedirmeyelim efendim.

Editör: Ahmet Kacır