Karaman'da önceki gün önce seçim çalışması yapan AK Parti Gençlik Kolları üyeleri şikayet üzerine gözaltına alındı. Polis merkezine giden AK Parti Karaman İl Gençlik Kolları Başkanı Kemal Toprak ile Çevik Kuvvet ve Güvenlik Şube Müdürü Alparslan Yanar arasında tartışma çıktı. Yaşanan arbedede Toprak’ın, Yanar’a yumruk attığı iddia edildi. Emniyet Müdürü Ayhan Taş ise olayı sözlü tartışma olarak duyurdu. Ancak Yanar'ın hastaneden darp raporu aldığı ortaya çıktı.

Karaman'da iki gün önce seçim çalışması yapan AK Parti Gençlik Kolları üyeleri şikayet üzerine gözaltına alındı. Polis merkezine giden AK Parti Karaman İl Gençlik Kolları Başkanı Kemal Toprak ile Çevik Kuvvet ve Güvenlik Şube Müdürü Alparslan Yanar arasında tartışma çıktı. Yaşanan arbedede Kemal Toprak’ın, Alparslan Yanar’a yumruk attığı iddia edildi. Taraflar birbirlerinden şikayetçi oldu, soruşturma başlatıldı.

Olayın ardından AK Parti Karaman İl Başkanı Murat Öztürk, AK Parti Karaman Gençlik Kolları Başkanı Kemal Toprak, Karaman İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş bir araya gelerek poz verdi. Sözcü gazetesinden Müslüm Evci'nin haberine göre, Karaman İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş “Yapmış olduğumuz incelemede olayın tamamen sözlü bir tartışmadan ibaret olduğu ve herhangi bir fiziki tartışmanın olmadığı ve tarafların karakoldan olaysız ayrıldığı anlaşılıyor. Herhangi bir olay meydana gelmemiştir” dedi.

BOYUN VE KOLLARDA DARP İZİ

AK Parti Karaman İl Başkanı Murat Öztürk, yapılan haberlerin art niyetli olduğunu ve Karaman'da seçim çalışmaları sırasında bazı çevrelerin gerginlik çıkarmaya çalıştığını ileri sürdü. Karakolda yaşanan olayın ise sadece ağız dalaşı olduğunu ifade etti.

Ancak Alparslan Yanar'ın darp edildiğine ilişkin rapor ortaya çıktı. Darp raporunda Yanar'ın sağ kolunda ve boyun bölgesinde dermabrazyon (derinin en üstteki tabakasının soyulması) ve kızarıklık olduğu belirlendi.

whatsapp-gorsel-2023-05-04-saat-11-46-43-copy.jpg

TEPKİLER SONRASI TOPRAK İSTİFA ETTİ

Yaşanan olay sonrası, dün gece AK Parti Karaman Gençlik Kolları Başkanı Kemal Toprak istifa etti. Toprak istifasını, görüntülere ve darp raporuna rağmen “Basına yansıyan asılsız ve yalan haberler hususunda adli süreci başlattım ve konuyu yakinen takip edeceğim” diyerek, sosyal medya hesabından duyurdu.

Kaynak:Karar