Habervakti yazarı Abdurrahman Dilipak, bugün kaleme aldığı "Siyasi Cinayetler!" başlıklı yazısında Ankara'nın en işlen semtlerinden biri olan Kızılırmak'ta kurulan pusu sonucu vücuduna isabet eden 5 kurşun ile hayaını kaybeden Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş'e yer verdi.

Dilipak, söz konusu yazısında "Ankara’da ne kadar farkında bilmiyorum ama toplumda ciddi anlamda siyasi cinayetlerin yeniden başlaması konusunda ciddi bir endişe  var." ifadelerini kullandı.

Siyasi cinayetlerin Cumhuriyet’in ilk yıllarında ve sonrasında da olduğunu yazısında dile getiren Dilipak,  "Soğuk savaş döneminde de hep oldu bu cinayetler. Bizim ''terör olayı'' dediğimiz bazı cinayetler de aslında siyasi cinayetler kategorisinde değerlendirilmiş olabilir." dedi.

Dilipak yazısına şu ifadeler ile devam etti:

"Kaset ve dosya operasyonları aslında bir itibar cinayetidir. Bu konuda media tetikçileri kullanılır. Şimdi buna bir de troller eklendi. Bu işler bazen Mafia’ya havale edilir. Bazen bir ideolojinin militanına, bazen bir resmi kişiye ya da sıradan bir tetikçiye. Şeytan’ın her yerde adamları var. Av ve avcı arasında ilginç bir kader bağı vardır. Şeytan, avcı’yı; avlanırken avlar aslında. Bu can pazarında av bazan kutsanır ama zulüm çarkında avcı her zaman kaybeden taraftadır.
Hiç kimse eceli gelmeden ölmez. Bütün bu olanlar, olayın tüm tarafları ve şahidler için bir imtihandır.
Her zamanın ve her mekanın her zaman için kendine has imkanları ve riskleri vardır. Önemli olan bizim bu dengede nerede yer aldığımızla ilgilidir."