Ekonomide yaşanan gelişmeleri ekonomik soykırım olarak değerlendiren Kılıçdaroğlu, “85 milyon zamlar ve vergilerle perişan ediliyor. Akaryakıt zamları vatandaşın cebinden çalınan paradır” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Haftalık Grup Toplantısı’nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Ekonomi üzerinden iktidara yüklenen Kılıçdaroğlu, ülkenin yönetilmediğine dikkati çekerek, “Artık devletin yönetilmediğini Mısır’daki sağır sultanlar biliyor. Bize borç vermek isteyen de biliyor. O yüzden diyorlar ki bana limanları ver ben çalıştırayım. Bu, devletin yönetilmediğini açık ve net gösterir” dedi.

Kılıçdaroğlu: 85 milyon zamlarla perişan ediliyor

Kredi Kartı Kullananlar Dikkat: Kredi Kartı Faiz Oranları Değişecek Kredi Kartı Kullananlar Dikkat: Kredi Kartı Faiz Oranları Değişecek

“SOYGUN DÜZENİNE SON VERİN!”

Türk lirasına güvenin tamamen kaybolduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “Yani ticari çöküş. Öyle bir noktaya geldik ki, burayı dinlemenizi isterim. Türkiye’nin hangi noktaya geldiğini ifade edeceğiz. Diyor ki Türkiye; anaparayı ödemek için bana borç ver. Aldığım borcun faizini de ödeyemiyorum, bana borç para ver. Bütçede açığım var, bunu kapatmak için de bana para ver. Devletin hazinesini düzeltmek istiyorsanız soygun düzenine son vereceksiniz, dolarla verdiğin garantileri TL’ye çevireceksin. Köprüden niye dolarla geçiyorsun ya? Bahçeli’ye bir gönderme yapalım, benim bildiğim milliyetçiler TL der, dolarla yine oluyor bunlar?” ifadelerini kullandı.

“VERGİLERLE 85 MİLYON PERİŞAN EDİLİYOR”

Ekonomide yaşanan gelişmeleri ekonomik soykırım olarak değerlendiren Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti; “85 milyon zamlar ve vergilerle perişan ediliyor. Akaryakıt zamları vatandaşın cebinden çalınan paradır. Bu gerçeği hiç kimsenin unutmaması lazım tek kişilik hükümet geldi, yetkiyi aldı ve bu tabloyu değiştirmek istiyor. Ne yapmam lazım diyor, yeni vergiler getirmem lazım diyor. Vergi ve zam yapıldı, onun dışında bir şey yapılmadı… Saray’ın Türkiye’sinde beşli çete var, rüşvet alanlar var. Mutfak masrafı diye bir şey yok, eğitim masrafı yok. İşsizlik yok. Bir avuca 85 milyon çalışıyor. Saray’ın Türkiye’sinde oturanlar vatandaşın kanına ekmek doğrayanlardır.”