Trabzon'un eski futbolcusu ve eski teknik direktörü Ünal Karaman siyasete atılarak memleketi Konya'da çalışmalara başladı.

İyi Parti'den millet vekili aday adayı olması nedeniyle Konya'da basını ile iftar yemeğinde bir araya gelen Ünal Karaman, Trabzonspor'dan ayrıldığı günlerde polemik yaşadığı iddia edilen eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak hakkında açıklamalarda bulundu.

"BERAT ALBAYRAK KONUŞMAK İSTERSE..."

Geçmişte MHP ve AKP’den teklif aldığını belirten Ünal Karaman, "Geçmişte Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti'den teklif aldım. Ama şimdi  İYİ Partpi'nin teklifini kabul ettim" dedi.

Karaman Berat Albayrak hakkında ise "Ben polemikler üzerinden siyaset yapmak istemiyorum. Sayın Berat Albayrak o yaşanılan şeyleri konuşmak isterse, ben de yaşadığımız şeyleri konuşurum. Benim şimdilik önceliğim milletvekili olarak meclise girip milletimizi ve partimizi temsil etmek. Beni polemiklerin içine çekmeyin" diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

2019-2020 sezonunda başarılı sonuçlar almasına rağmen Trabzonspor'da görevden alınan Ünal Karaman'ın dönemin Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile polemik yaşadığı iddia edilmişti.

Berat Albayrak'ın Denizlispor karşısında alınan mağlubiyet sonrasında başarılı teknik adama "Bu nasıl futbol hoca" diyerek tepki gösterdiği, Karaman'ın ise Albayrak'a "Bu nasıl ekonomi diye biz size soruyor muyuz" şeklinde karşılık verdiği ve bu diyalog nedeniyle Karaman'ın görevden alındığı öne sürülmüştü.

Kaynak:Milli Gazete