CHP lideri Kılıçdaroğlu, Ankara'da 'Ülkücü kanaat önderleri' ile bir araya geldi. Basına kapalı yapılan görüşme öncesi konuşan eski Ülkü Ocakları Başkanları Azmi Karamahmutoğlu, "Bana göre şimdiden psikolojik üstünlük toplumun değişimi isteyen kesiminden yana geçmiştir. Psikolojik üstünlük sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Türkiye’nin 13’üncü Cumhurbaşkanı olarak görmek isteyen yurttaşların lehine gelişmiştir." dedi.

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'nın Çankaya ilçesindeki Zübeyde Hanım Sosyal Tesislerinde 'Ülkücü kanaat önderleri' ile bir araya geldi. Eski Ülkü Ocakları Başkanları Azmi Karamahmutoğlu ve Alaattin Aldemir, basına kapalı gerçekleşen görüşme öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. Karamahmutoğlu, Türkiye Cumhuriyeti'nin bütün hükümetlerinin terörizm ile mücadele ettiğini belirterek, "Şimdiki hükümet de etmek zorundadır ve etmektedir. Bundan sonra gelecek hükümetler de terör örgütleri ile mücadele edecektir. Bu söylemiş olduğum düşünce ve kararlılık Kılıçdaroğlu ile Ümit Özdağ arasında imzalanan mutabakat metnine yansımıştır. Türk milliyetçilerinin olduğu bir yerde terörizmle mücadelenin ihmal edileceğini düşünmeyi 'oksimoron' diye bile tabir edemeyiz" dedi.

"ZAFER PARTİSİ'NİN DURUMU FARKLI"

Karamahmutoğlu, Ümit Özdağ'ın cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turunda Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğini açıklamasıyla ilgili soruya da "Birilerinin lehine çekilmiş olmanın blok halinde seçmeni oraya taşıyacağı gibi iddialı bir söz söylemek istemem. Çünkü ben yurttaşların her birini fert olarak ele alırım ve özgür iradesi ile davranırlar. Yani bir cumhurbaşkanı adayının 'şura lehine çekildim' dediğinde, insanları blok halinde oraya taşıyamayacağını biliyorum. Fakat Zafer Partisi ve Özdağ'ın buradaki durumu farklılık arz ediyor. Zira ittifakın aldığı oydan farklı, bizzat partisinin de almış olduğu yüzde 2,2'lik bir oy oranı vardır" diye konuştu.

7036960.jpg
Azmi Karamahmutoğlu

"PSİKOLOJİK ÜSTÜNLÜK KILIÇDAROĞLU'NDA"

Şimdi arada malumunuz yalnızca yüzde 4’lük bir fark vardı. Tek başına Ata İttifakı’nın kurucu büyük ortağı Zafer Partisi olan Ata İttifakı’nın Cumhurbaşkanlığı oylamasında almış olduğu oy yüzde 5. Bu yüzde 5 bile tek başına aradaki farkı kapamaya yetecektir. Çünkü bugün ittifakın kurucusu ve Zafer Partisi Genel Başkanı Sayın Ümit Özdağ Cumhurbaşkanlığındaki tercihini sayın Kılıçdaroğlu’ndan yana kullanmıştır. Bunun getireceği moral, motivasyon ile beraber sandıkta malumunuz 1 buçuk milyonluk bir geçersiz oy vardır. Bunların az bir kısmı kanaatimce yanlış kullanılmış oydur. Çoğunlukla protesto oyları olduğu için bilinçli bir şekilde geçersiz atılmış oylardır bunlar. O 1 buçuk milyonluk oyun ki sandığa kadar gitme sorumluluğunu vatandaşlık ödevinin bilincinde olarak o sorumluluğu göstermiş olan seçmen yine sandığa gidecek ve bu kez oyunun ziyan olmaması yönünde reyini kullanacaktır. Beraberinde 9 milyonluk sandığa gitmemiş seçmen var. Bu 9 milyon artık bu seçimin kazanıldığını kazanılabileceğini gördüğü için konforlu alanını bırakıp o gün sandığa gideceği düşüncesindeyim. Bana göre şimdiden psikolojik üstünlük toplumun değişimi isteyen kesiminden yana geçmiştir. Psikolojik üstünlük sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Türkiye’nin 13’üncü Cumhurbaşkanı olarak görmek isteyen yurttaşların lehine gelişmiştir.

ALDEMİR: KARARSIZLAR SANDIĞA GİTMELİ

Eski Ülkü Ocakları Başkanı ve CHP üyesi Alaattin Aldemir ise Türk milliyetçilerinin Türkiye'nin yeni yol ayrımına doğru bir yerde durduğunu Türkiye ve dünya kamuoyuna duyurduklarını ifade ederek, "Benden önceki ve sonraki Ülkü Ocakları Başkanlarımız da burada. Başta Azmi Karamahmutoğlu olmak üzere Millet İttifakı'na desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Vecdet Öz Hocamıza ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ Hocama da şükranlarımı sunuyorum. Türk milliyetçilerinin, Türkiye'deki vatansever demokrat seçmenlerin bu süreci çok iyi takip etmelerini, kararsızlar varsa bu aldığımız kararlar doğrultusunda sandığa gitmelerini özellikle rica ediyorum" ifadelerini kullandı.

7036959.jpg

Alaattin Aldemir

Ardından Kılıçdaroğlu ve 'Ülkücü kanaat önderleri' basına kapalı bir toplantı düzenledi.

Kaynak:Karar