İsrail’e karşı söz değil eylem zamanı olduğunu belirten müstafi Tümamiral Cihat Yaycı, Gazze’deki soykırımın durması için hemen somut adımların atılması gerektiğini söyledi. Yaycı, “Petrol ve doğal gaz üreticisi İslam İşbirliği Teşkilatı’nın üyeleri saldırılar durana kadar petrol ve doğal gaz ihracını durdurmalı.

Suriye hava sahasını kontrol eden Rusya, ikide bir Suriye’yi bombalayan İsrail’e hava sahasını kapatmalıdır” dedi.

Futbolda Dolandırıcılık Vurgunu… Seçil Erzan’dan İkinci İfade Futbolda Dolandırıcılık Vurgunu… Seçil Erzan’dan İkinci İfade

Müstafi Tümamiral Cihat Yaycı, Gazze’de yaşanan soykırımın durdurulması için önemli değerlendirmelerde bulundu. İsrail’e yaptırım uygulanması gerektiğini belirten Cihat Yaycı, “Petrol ve doğal gaz üreticisi İslam İşbirliği Teşkilatı’nın zengin üyeleri saldırılar durana kadar derhal petrol ve doğal gaz ihracını durdurmalı. Batı’dan tüketim malzemesi ithalatı da durdurmalı. Suriye hava sahasını resmen kontrol eden Rusya, ikide bir Suriye’yi bombalayan İsrail’e hava sahasını kapatmalıdır” dedi. “Havanda su dövmeyelim” diyen Yaycı, “Türkiye Cumhuriyeti hükümeti acilen bu iki teklifi uluslararası kamuoyunda resmen gündeme taşımalıdır. Lafla peynir gemisi yürümüyor, insanlar, bebekler ölüyor, İsrail büyüyor, kapımıza dayanıyor. Türkiye, tehdit olarak ilan ediliyor” değerlendirmesinde bulundu.

“İSRAİL KENDİSİNDEN OLMAYAN HERKESE DÜŞMAN”

“Halkımızın çok iyi anlaması için ifade ediyorum ki…” diyen Yaycı, “Burada dini bir savaş felsefesi ve dini bir hareket tarzı var. İsrail ordusu, Tevrat'ta belirtilen acımasız ve merhametsiz savaş tarzını uyguluyor. Tevrat Bap 15'te; "Şimdi git düşmanı ve onların her şeylerini tamamen yok et ve onlara merhamet etme ve erkekten kadına çocuktan emzikte olana, öküzden koyuna, deveden eşeğe kadar hepsini öldür" diyor. Bu Tevratik anlayışla hareket eden İsrail yönetimi ve ordusu var. İsrail Savunma Bakanı, 'Karşınızda insan yok, hiçbir kural yok, mahkeme de yok, istediğiniz gibi hareket edebilirsiniz' dedi. Yani bu şu demek: İsrail ordusuna emir verenler, kendilerine Tevratik bir görev biçmişler. İsrail kendisinden olmayan herkese düşman olduğunu gözler önüne sermiştir” ifadelerini kullandı.

"BÖYLE GİDERSE İSRAİL, TÜRKİYE'YE KOMŞU OLUR"

Yaycı, “Eğer Suriye'nin güneyinde, İsrail'in kuzeyinde İran destekli misillerin elindeki bölge, İsrail'e saldırı yapıldığı gerekçesiyle ele geçirilirse, YPG/PKK'nın Suriye'nin kuzeyinde işgal ettiği topraklarla birleşir, komşu olur. İsrail de Türkiye'ye komşu olur. İsrail burnumuzun dibine gelir. Çünkü PKK'yı da ABD destekliyor" dedi. A.A