Türkiye'nin kaderinin belirleneceği kritik seçime son 3 gün kala Memleket Partisi lideri Muharrem İnce'den kritik bir açıklama geldi. İnce, hakkındaki kaset ve görüntü iddialarını reddederek adaylıktan çekildiğini açıkladı. ''45 gündür FETÖ'nün iftiralarına, kumpaslarına direniyorum'' diyen İnce, ''TC devleti benim itibarımı koruyamamıştır. Cumhurbaşkanı adaylığından çekiliyorum.'' dedi. Karar, bazı uzmanlar tarafından 'seçimi ilk turda bitirecek karar' olarak yorumlandı.

Cumhurbaşkanı adayı ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin genel merkezinde açıklamalarda bulundu.

İnce'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

''Tam 40 yılın üzerinde bir süredir siyasette mücadele ediyorum. Kul hakkı yememeğe özen gösterdim. Doğruya doğru yanlışa yanlış dedim. İsrail'den bir porno sitesinden alıyor görüntüyü yayınlıyorlar. Ve bunu FETÖ'cüler yapıyor.

Ve bütün bunlar oluyorken bu ülkenin savcıları emniyet görevlileri bir şey yapmıyor. Gazeteciler bir tane bile 'Muharrem inceye iftira atılıyor' yazmıyor. Benim böyle bir ses kaydım görüntüm yok ki. Gerçek yada montaj fark etmez diyemezsin. Çünkü gerçek değil bunu biliyorsun. TC devleti benim itibarımı koruyamamıştır. Alenen iftiradır.

Benden başka mal varlığını açıklayan kimse yok. Ben açıklıyorum bana çamur atıyorlar. Ne kadar kaçak FETÖ'cü varsa yurt dışından saldırıyor. Bir yandan FETÖ uğraşıyor bir yandan HDP uğraşıyor.

Memleket Partisi mutlaka mecliste olmalıdır. Atatürkçüler o mecliste olmalıdır. Kim saldırırsa saldırsın istedikleri kadar montaj kaset, dekont yapsınlar Memleket Partisi'ne her evden bir oy istiyorum. Bu atılan iftiralara, 'Saray'dan para aldı çekilemez' diyenlere bu alçaklığı yapanlara sesleniyorum. 45 gündür kumpaslara direniyorum. Cumhurbaşkanlığı adaylığından çekiliyorum. Yoksa seçimi kaybettiklerinde bütün suçu bana atacaklar.''