Fatih Altaylı, Habertürk gazetesindeki yazarlık görevinden ve Teke Tek programının sunuculuğundan ayrıldığını duyurdu. Son köşe yazısında, "Bana destek olan herkese teşekkürler" başlığıyla okuyucularına ve izleyicilerine veda etti. Altaylı, seçimin ilk turunun tamamlanmasının ardından ayrılık kararı aldığını ifade ederek, "Türkiye yeni bir dönemece girerken, dost bildiğim birine daha fazla yük olmamam gerektiğini düşündüm. Benim özgürlüğüm, onun üzerine ek bir sorumluluk getirmemeliydi. Bu nedenle zihnimde uzun süredir olgunlaşan bir düşünceyi hayata geçirmenin vakti geldiğine karar verdim. Dün, yaklaşık 15 yıldır yakın çalıştığım ve güvendiğim Sevgili Kenan Tekdağ ile bir araya geldik ve yollarımızı ayırmaya karar verdik" şeklinde konuştu.

Altaylı, ayrılık kararını almasındaki temel nedenin Türkiye'nin yeni bir döneme girdiği ve dostuna daha fazla yük olmamak istediği olduğunu açıkladı. Uzun süredir kafasında planladığı ve düşündüğü bir adımı atma zamanının geldiğine inandığını belirtti. Kenan Tekdağ ile yapılan görüşme sonucunda kararlarının netleştiğini ve yollarını ayırmaya karar verdiklerini ifade etti.

Fatih Altaylı'nın ayrılığı, medya ve izleyiciler arasında büyük bir ilgi ve spekülasyon yaratırken, gelecekteki projeleri ve yazılarıyla ilgili beklentileri de beraberinde getirdi. Fatih Altaylı, bundan sonra kendi web sitesi olan fatihaltayli.com.tr üzerinden yazılarına devam edeceğini duyurdu, böylece okuyucularıyla daha direkt bir iletişim kurmayı hedeflediğini belirtti. Bu yeni dönemde, Altaylı'nın ne tür konuları ele alacağı ve nasıl bir yaklaşım sergileyeceği merak konusu olmuştur.

Altaylı şunları kaydetti:

"Doğrusunu isterseniz bu kararı Turgay Ciner ile konuşmadan hayata geçirmek istedim.
Çünkü konuştuğumda "Gitme" dese kalmak zorunda kalırdım.
Kabul etse "Niye gitme demedi" diye belki de kırılırdım, insanım.
Grupta en iyi anlaştığım yöneticilerin başında gelen Didem Ciner'e bile her şey bittikten sonra haber verdim.
Ciner ailesine 18 yıllık her şeye rağmen keyifli ve öğretici yolculuk için gerçekten teşekkür ediyorum.
Sonuçta bugün Habertürk'e veda ediyorum.
Türkiye'nin, Türkiye'de medyanın en zor döneminin 18 yılını birlikte yaşadık.
Başka hiç kimse ile bu kadar uzun süreli bir beraberliği, hele hele bu dönemde asla beceremezdim, beceremezdik.
Bazen aşk biter ya, bittiğini bilmek, anlamak, uzatmamak, sıkmamak lazım.
Yarın artık yokum.
Ne yapacağımı bilmiyorum henüz.
Belki uzun, belki kısa bir tatil.
40 yıldır yazmak dışında bir iş yapmadım.
Muhtemeldir ki, kendi köşemde, kendi halimde bir şeyler yazarım.
Sonrası?
Vallahi bilmiyorum.
Boş duranı Allah sevmez derler.
Ben de sevmem.
Duramam, rahmetli anneannemin deyişiyle kurtluyumdur.
Rahat batar herhalde.
Batarsa zaten haberiniz olur.
Bu arada şunu da söylemeden bitirmem mümkün değil.
Habertürk'ü birlikte kurduğum tüm çalışma arkadaşlarıma, medyadaki sayıları giderek azalan pırlanta gibi gazetecilere ama özellikle ve özellikle beraber çalışmaktan büyük keyif aldığım ve kardeşim gibi gördüğüm birkaç çalışma arkadaşıma teşekkür ediyorum. Onlar kendini bilir.
Arkamda bıraktığım tüm genç arkadaşlarıma da minnettarım, bunca yıldır benim gibi "Huylu" bir adama "Abi" dedikleri için.
Sizlere de beni hep okuduğunuz, hiç yalnız hissettirmediğiniz, bazen kızsanız da güvenmeye devam ettiğiniz, benden vazgeçmediğiniz, varlığınızla gösterdiğiniz güç ve destek için büyük bir teşekkür borçluyum. Ama ben de Habertürk'le ilgili olumlu ya da olumsuz her şeyi benden bilmenize göğüs gerdim, onu da unutmayın:)
Ama artık yokum.
Hoşçakalın...
Görüşmek üzere.
NOT: Bundan böyle, medyada kimseye patron diyecek gücüm takatim yok. Saygı duyacağım öyle birini de zaten göremiyorum. Ama bir süre sonra yazılarıma fatihaltayli.com.tr adresinden devam etmeyi planlıyorum. Sonrasına bakarız."