Cumhurbaşkanı’nın, AK Parti’nin 22’nci yılı için yayınladığı mesajda ekonomiye ilişkin ifadeleri dikkat çekti. Erdoğan hem çalışandaki hem emeklideki refah kaybının farkında olduklarını söyledi. Muhalefetin ‘Sebep kötü yönetim’ eleştirilerine, rasyonaliteye dönüş söylemlerine değinmeden yine dış etkiyi işaret etti: Küresel krizlerin etkisiyle oluşan hayat pahalılığı milleti bunalttı. Bunu da biz çözeceğiz.

ÇALIŞANDAN EMEKLİYE REFAH KAYBINI DİLE GETİRDİ

Erdoğan, AK Parti’nin 22’nci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir video mesaj yayınladı. Her seçimi kazandıklarını kaydeden Cumhurbaşkanı’nın, ekonomik tabloya dönük değerlendirmeleri öne çıktı. “Çalışanından emeklisine refah kaybı yaşayan herkesin hayat seviyesini yükseltmek boynumuzun borcu” ifadeleriyle sorunların farkında olduklarını dile getiren Erdoğan sıkıntılı tablonun sorumlusu olarak da dünyadaki krizi işaret etti.

‘HALK EMANETİ BECERİKSİZDEN ALIP EHLİNE VERECEK’

Karar'da yer alan habere göre, Seçimden sonraki ‘Rasyonaliteye dönüş’ söylemlerine değinmeyen Erdoğan “Küresel krizlerin ülkemize etkilerinden kaynaklanan hayat pahalılığının milleti bunalttığının farkındayız. Her mesele gibi bunu da biz yoluna koyacağız” vaadi verdi. Erdoğan 31 Mart seçimleri için de “Emaneti beceriksizlerden alıp ehline vereceğiz. Ülkeyi yönetme sorumluluğunu bize veren milletin belediyelerde aynı feraseti göstereceğine inanıyorum” dedi.

1508krt01a-tum.jpg

MİLLETİ BUNALTAN KÜRESEL KRİZLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin 22’nci yılı için yayınladığı mesajda ekonomideki tabloya dönük değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan “Küresel krizlerin ülkemize etkilerinden kaynaklanan hayat pahalılığının son dönemde milletimizi bunalttığının farkındayız. Ülkemizin her meselesini çözdüğümüz gibi inşallah bu sıkıntıyı da hal yoluna yine biz koyacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı video mesajında, AK Parti’nin milletin bağrından doğan bir siyasi hareket olarak ülkeye hizmet için yola çıkışının 22’inci yıl dönümü olduğunu belirtti. “Artık Türkiye’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” sözüyle başladıkları bu yolculukta, girdikleri her seçimden birinci çıkarak bugünlere geldiklerini kaydeden Erdoğan, AK Parti’ye destek verenlere teşekkür etti. Erdoğan mesajında şu ifadeleri kullandı:

BİZE DÜŞEN VERDİĞİMİZ SÖZLERİ YERİNE GETİRMEK

Kendini milli iradenin üstünde görenleri bir kez daha hezimete uğratan bu seçim sürecinin siyasi tarihimizde ayrı bir yeri olacağına inanıyorum. Seçim sonucunu mertçe kabullenmek yerine hala kendileri gibi düşünmeyen herkese hakaret yağdırmakta, depremzedeleri tahkirde ısrarcı olanları hep yaptığımız gibi milletimizin irfanına havale ediyoruz. Bizim bu muhterislerle kaybedecek tek bir anımız bile yok. Varsın onlar kendi sahte dünyalarında siyasetçilik oynamayı sürdürsün. Bize düşen görev bir yandan milletimize verdiğimiz sözleri yerine getirmek, diğer yandan yaklaşan 2024 Mahalli İdareler Seçimlerine hazırlanmak için gece gündüz çalışmaktır.

HAYAT PAHALILIĞI MİLLETİ BUNALTTI

Küresel krizlerin ülkemize etkilerinden kaynaklanan hayat pahalılığının son dönemde milletimizi bunalttığının farkındayız. Ülkemizin her meselesini çözdüğümüz gibi inşallah bu sıkıntıyı da hal yoluna yine biz koyacağız. Çalışanından emeklisine bu süreçte refah kaybı yaşayan her insanımızın hayat seviyesini eskisinin de üzerine çıkarmak boynumuzun borcudur. Biliyorsunuz eskiden beri gelen kronik sorunlara ilave olarak 6 Şubat depremlerinden etkilenen şehirlerimizin yeniden inşası için 104 milyar dolarlık bir yükle karşı karşıyayız. Bu ağır yükün altından kalkarken kimsenin hakkını ihmal etmeyecek, kimsenin beklentilerini cevapsız bırakmayacağız.

ÇEVRİLEN OYUNLARI BERABERLİKLE ATLATTIK

Milletimizle birlikte ilk defa böyle bir imtihandan geçiyor değiliz. Vesayetle boğuşurken karşımızdaki gücün sınır tanımayan ceberutluğunu biliyorduk. Gezi olaylarından sokaklar ateşe verilirken yazılan karanlık senaryoyla ülkenin nerelere götürülmek istendiğini biliyorduk. PKK’sından FETÖ’süne ve DEAŞ’ına kadar tüm terör örgütleri üzerimize salınırken karşımızdaki alçak tuzağın amacını biliyorduk. Ülkemize siyasi olarak diş geçiremeyen, milletimizi birbirine düşüremeyen çevrelerin ekonomimiz üzerinden çevirdikleri oyunları da biliyorduk. Tüm bu imtihanları Allah’ın yardımı ve milletimizin birlik, beraberliği sayesinde alnımızın akıyla geride bıraktık.

MİLLET GÖREVİ BECERİKSİZDEN ALIP EHLİNE VERECEK

Bir yandan yıkılan şehirleri inşa etmek, diğer yandan hayat pahalılığının üstesinden gelmek ve hedeflerimize doğru kararlılıkla yürümek için çalışıyoruz. Sıkıntılarımız mevcut ama hamdolsun onlardan çok daha büyük imkanlarımız var. Onca sınamayı başarıyla geride bırakmış Türkiye’yi gelip geçici gündemler içinde boğmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Mahalli Seçim sürecini de vesile ederek her yerde ve her zeminde milletimize bu tabloyu anlatarak bir kez daha oyunları bozacağız. Belediyelerdeki başarısızlıklarını sahte gündemler ve abartılı söylemlerle örtmeye çalışanların gerçek yüzlerini ortaya koyacak, 2024 Mart’ında emaneti beceriksizlerden alıp, ehline vereceğiz. Yasama ve yürütmede ülkeyi yönetme sorumluluğunu bize tevdi eden milletimizin, belediyelerde de aynı feraseti göstereceğine yürekten inanıyorum. Bunun için şimdiden çalışmaya başlamalı, sahada en küçük bir boşluğa meydan vermemeliyiz.