AK Parti’nin kurucuları arasında yer alan eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, Meclis Genel Kurulu'nda İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs'e saldıran AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık'a sert sözlerle yüklendi.

Atila Sertel'den Bakan Karaismailoğlu'na: 6 Yılda 215 Kez Yurt dışına Gidip 385 Bin Dolar Harcayan Bürokrat Kim? Atila Sertel'den Bakan Karaismailoğlu'na: 6 Yılda 215 Kez Yurt dışına Gidip 385 Bin Dolar Harcayan Bürokrat Kim?

Arınç, "Yüce meclisin çatısı altında çirkin bir saldırı ile Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs'ün hayati tehlike geçirmesine yol açan gözü dönmüş şahsı şiddetle kınıyorum. Sayın Hüseyin Örs'e ailesine ve camiasına geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum" ifadelerine yer verdi.

"MECLİSİMİZİN SAYGINLIĞINA BÜYÜK ZARAR VERDİĞİNE İNANIYORUM"
 

Arınç, şöyle devam etti:

İki dönem TBMM Başkanlığı yapan birisi olarak, geçmişten bu yana, her zaman üzüntü ve utanç duyduğumuz bu tür olayların ve kavgaların milletvekillerimizin ve daha çok meclisimizin saygınlığına büyük zarar verdiğine inanıyorum.

"Meclis Başkanımız, tüm siyasi partileri ve milletvekillerini bu konuda uyarmalı" diyen Arınç, "Gerekli yaptırımlar ivedilikle uygulanmalı, olası benzer elim olayların önüne set çekilmelidir" ifadelerini kullandı.